فدراسیون فوتبال ایران سال گذشته یکی از بزرگترین خسارت‌های تاریخ خود را متحمل شد و به مارک ویلموتس و دستیارانش به خاطر تنها یک ماه حضور در ایران، دو میلیون یورو پول داد. بماند که این مربی از ایران شکایت کرده و ۶ میلیون یورو غرامت هم می‌خواهد. درباره پولی که فدراسیون در آبان سال گذشته در ترکیه به حساب این مربی واریز کرد، ابهامات زیادی وجود دارد. بعد از فسخ قرارداد ویلموتس، ایران تصمیم گرفت حتی سه ماه حقوق اضافه به این مربی و کادرش بدهد، بنابراین از فرانسه او را به ترکیه کشاند و در آنجا حسابی برایش افتتاح کرد تا این پول را بگیرد.

نکته اینجاست پول ها به صورت حواله از دبی به ترکیه رفت. در آنجا بانکی که برای ویلموتس افتتاح حساب کرد تاکید داشت باید پول ها نقدی به آنجا برود تا بتوانند وارد حساب این مربی کنند. بنابراین ویلموتس و دو میلیون یورو پول نقد در بانک رودرو شدند، به شکلی که مربی سابق تیم ملی وقتی پول ها را دید چشمانش برق زد و با ذوق زدگی از آنها و خودش عکس سلفی گرفت!

حالا اما فدراسیون نتوانسته این پولی را که از یکی از زیر شرکت‌های زیر مجموعه شستا قرض گرفته، بازگرداند. قرار بوده پول روز ۳۱ فروردین ماه بازگردانده شود ولی فدراسیون تا این لحظه موفق نشده است. روز گذشته اما یک مقام دولتی در این زمینه اطلاعات تازه‌ای داد که جالب توجه بود. وی که نخواست نامش فاش شود، در این باره گفت: «پول از یک شرکتی که در اهواز فعالیت می‌کند، به فدراسیون فوتبال قرض داده شد. جالب است که بدانید این شرکت  آخرین تراز مالی‌اش منفی بوده. یعنی آنها اعلام کردند زیان ده هستند ولی دو میلیون یورو بابت قرارداد مارک ویلموتس به فدراسیون داده اند! این ابهام بزرگی است. کلا این قرارداد و اتفاقاتی که برایش افتاده، برای نهادهای نظارتی حساسیت‌هایی را به وجود آورده اند و در حال حاضر بررسی‌هایی روی آن صورت می گیرد.»

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند