«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در تماس‌های تلفنی جداگانه با «اشرف غنی» و «عبدالله عبدالله» درباره آخرین تحولات افغانستان بحث و رایزنی کرد.

بر اساس اعلام دفتر ریاست جمهوری افغانستان (ارگ) در تماس تلفنی غنی و ظریف، مبارزه با ویروس کرونا و حل مشکلات مهاجران افغان در ایران مورد رایزنی دو طرف قرار گرفت.

ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرد که ایران برای ایجاد «توافق منطقه‌ای در مورد آتش بس بشردوستانه تلاش می‌کند.»

همچنین وزیر امور خارجه ایران در تماسی دیگر با «عبدالله عبدالله» با وی درباره «ضرورت اجماع منطقه‌‌ای برای صلح افغانستان و آتش‌بس فوری» گفت‌وگو‌ کرد.

دوطرف در این گفت‌وگوی تلفنی بر مبارزه مشترک با ویروس کرونا تاکید کردند. وزیر امور خارجه ایران بر کمک این کشور به افغانستان، در راستای مبارزه با کرونا تاکید کرد.

 وزیر امور خارجه ایران چندی پیش نیز در تماس‌هایی جداگانه با اشرف غنی و عبدالله عبدالله درباره آخرین تحولات افغانستان و مبارزه با ویروس کرونا بحث و تبادل نظر کرد.

در این تماس تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر بر محوریت ساختارهای سیاسی مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان در روند صلح و آشتی ملی آن کشور تاکید و حمایت جمهوری اسلامی ایران را از روند صلح با مشارکت تمام گروه‌های سیاسی افغانستان در چارچوب قانون اساسی آن کشور اعلام کرد.

اشرف غنی و عبدالله عبدالله نیز، متقابلا ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل مشکلات سیاسی افغانستان استقبال کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند