به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، نایف فلاح مبارک الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای با اشاره به اعلام حالت فوق‌العاده از سوی شورای انتقالی جنوب و تحولات به وجود آمده در این استان و سایر استان‌های جنوبی، بر اهمیت استقبال از بیانیه ائتلاف عربی درباره لزوم بازگشت اوضاع عدن به شرایط قبل تاکید کرد.

الحجرف با تاکید بر لزوم توقف هرگونه اقدامی مخالف با توافقنامه ریاض و تلاش برای اجرای فوری آن، این توافقنامه را به منزله چارچوبی دانست که دو طرف را برای اتحاد، بازگشت موسسه‌های دولتی و مقابله با خطر تروریسم کنار یکدیگر جمع می‌کند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها منجر به توقف هرگونه فعالیت یا حرکت تنش‌زایی شده و شرایط مناسب برای اجرای بدون تاخیر توافقنامه ریاض را فراهم کند که از جمله آن تشکیل کابینه‌ای از چهره‌های شایسته سیاسی و فعالیت آن از پایتخت موقت (عدن) و نیز خدمات‌دهی به مردم است.

او در ادامه تاکید کرد: اجرای این توافقنامه برای مقابله با چالش‌های اقتصادی وتوسعه‌ای، جبران خسارات سیل‌ها در عدن و نیز مقابله با شیوع ویروس کرونا بسیار ضروری است.

حجرف در ادامه از مردم یمن خواست منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح داده و برای رسیدن به هدف عالی یعنی بازگشت کشور به مسیر سیاسی و بر اساس طرح شورا و راهکارهای اجرای آن و نیز نتایج گفتگوی ملی و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت، با یکدیگر متحد شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند