در حالی که شش ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، همه گیری ویروس کرونا به شدت جایگاه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را در مقابل «جو بایدن» رقیب دموکرات وی در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ متزلزل کرده است.

نظرسنجی سرتاسری نشریه «یو‌اس‌اس تودی» و دانشگاه سوفولک نشان می‌دهد که بایدن ۶ درصد از ترامپ پیش است. در این نظرسنجی بایدن با حمایت ۴۴ درصد پرسش‌شوندگان و ترامپ با حمایت ۳۸ درصدی مواجه بوده است.

این درحالی است که در ماه دسامبر و پس از آنکه استیضاح ترامپ توسط کنگره به پیش برده می‌شد، وی در نظرسنجی‌ها ۳ درصد از رقیب دموکرات خود پیش بود. در نظرسنجی ماه دسامبر، ترامپ حمایت ۴۴ درصد مردم آمریکا را به همراه داشت این در حالی بود که بایدن با حمایت ۴۱ درصدی مردم مواجه بود.

یافته‌های این نظرسنجی، چالشی که ترامپ در دوره شیوع ویروس کرونا در این کشور مواجه شده و افت شدید محبوبیت وی را نشان می‌دهد.

تعلل دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا سبب شده تا کنون بیش از ۵۵ هزار شهروند آمریکایی جان خود را از دست بدهند و اقتصاد این کشور نیز با افت شدید مواجه شود.

این نظرسنجی از ۱۰۰۰ نفر  و از طریق تماس تلفنی و از روز سه‌شنبه تا شنبه گذشته انجام شده و درصد خطای ۳ درصدی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند