یک مقام نظامی یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی تنها طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود ادعای آتش‌بس ۱۰۸ بار آن را نقض کرده است.

ائتلاف سعودی روز جمعه بعد از دو هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی یک طرفه، از تمدید یک ماهه آن خبر داد. این ائتلاف مدعی شده بود که این آتش بس در راستای کمک به تلاش‌ها برای مقابله با ویروس کرونا اعلام شده است.

دولت نجات ملی یمن که جنبش انصارالله نیز بخشی از آن است، از همان ابتدا با این آتش‌بس مخالفت کرده و گفته باید محاصره دریایی، زمینی و هوایی بیش از پنج سال یمن توسط این ائتلاف پایان یابد، در غیر این صورت در این حالت نه آتش‌بس معنا دارد و نه می‌تواند با کرونایی که ریاض مدعی‌ است حملات را برای مقابله با آن متوقف کرده، مقابله و مانع از شیوع آن در یمن شود.

«محمد البُخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز گفته است که ما چیزی به نام آتش‌بس ندیدیم ولی در عوض آنچه بود تشدید حملات زمینی و هوایی است که هر روز تکرار می‌شود و به نظر می‌رسد ائتلاف سعودی می‌خواهد شکست‌های خود در جبهه‌های مأرب و جوف را با این آتش‌بس ادعایی توجیه کند.

سازمان ملل درباره شیوع کرونا در یمن که طی چند سال گذشته بر اثر تحمیل جنگ بر این کشور، فاقد امکانات مادی و مالی و زیرساخت لازم است، هشدار داده و گفته شیوع ویروس کرونا تلفات بسیار زیادی در یمن خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند