مهدی نقدی پری، یکی از مربیان بین المللی سقوط آزاد و عضو انجمن اسکای دایوینگ آمریکا، انتخاب گلمرادی به عنوان ورزشکار برتر هوایی سال را حاصل تخلفات بزرگی می داند که در بی خبری مسئولان ذیربط شکل گرفته است: «از آنجا که فرآیند نظارت بر عملکرد ورزشکاران این رشته آنطور که باید و شاید نیست، هر کسی به خودش اجازه می دهد که ادعایی را مطرح کند. انجمن ورزش های هوایی، تنها مرجع نظارت و رسیدگی به چنین ماجراهایی است و باید دنبال پاسخ این پرسش باشیم که این انتخاب اساسا مورد تائید این انجمن است یا خیر یا اینکه آ یا انجمن ورزش های هوایی این انتخاب را تائید می کند یا ادعای فرد به اصطلاح منتخب کذب و فاقد وجاهت قانونی است؟»

ماجرا از این قرار است که یک صفحه اینستاگرامی با ۱۶۰۰ نفر فالوئر یک نظرسنجی ترتیب داد تا ورزشکار برتر هوایی سال را انتخاب کند. نکته جالب ماجرا اینجاست که در این نظرسنجی نام ۹ نفر از پرنده های پا راگلایدر و یک نفر از رشته سقوط آ زاد و وینگسوت به مخاطبان اعلام می شود و دست آخر همان یک نفر به عنوان ورزشکار برتر سال انتخاب می شود.

نقدی پری درباره جزئیات این انتخاب می گوید: «در واقع کاربران از بین یک نفر، یکی را انتخاب کرده اند. بخش جالب تر ماجرا اینجاست که من و سایر پرنده های وینگسوت که سالها در این عرصه فعالیت کرده اند بین گزینه ها جایی نداشتیم و برخی رسانه های آنلاین هم بدون اطلاع و آگاهی از صحت و سقم این انتخاب، خبر انتخاب فردی به نام آقای گلمرادی به عنوان ورزشکار برتر هوایی را منتشر کرده اند. رسانه ها قبل از انتشار خبر باید با این فرد تماس می گرفتند و می پرسیدند که با چه ساز و کاری به عنوان ورزشکار برتر هوایی انتخاب شده و اینکه اصلا رقابتی در کار بوده یا نه؟هیچ رسانه ای این پرسش ر ا مطرح نکرده که آ یا یک صفحه اینستاگرامی مرجع مناسبی برای انتخاب ورزشکار سال است؟متاسفانه رسانه ها بدون استعلام از انجمن ورزش های هوایی نسبت به انتشار این خبر اقدام کرده اند و به همین دلیل ذهنیت منفی برای خانواده بزرگ ورزش های هوایی شکل گرفته است.»

مربی بین المللی سقوط آزاد و پرنده وینگسوت، انجمن ورزش هوایی را مسئول پیگیری و بررسی انتخاب سراسر مبهمی می داند که فضای آرام و بی سر و صدای این رشته ورزشی را ملتهب کرده است: «من مطالبه شخصی ندارم و صرفا در مقام یک مربی نگرانم که این ادعای کذب به پایه و سنگ بنای اتفاقات تلخ در این رشته ورزشی بدل شود. باید به پرونده افرادی که توهم اول بودن دارند رسیدگی کنند.»

انتشار خبر انتخاب ورزشکار برتر هوایی، آرامشی که از سالیان قبل در این رشته ورزشی حاکم بوده را بر هم زده و صدای مربیان قدیمی و معتبری که دست بر قضا برخی از آنها هیچ گونه ارتباطی با انجمن ورزش های هوایی ندارند را به آسمان بلند کرده است. حالا باید دید، این انجمن به عنوان متولی اصلی همه اتفاقاتی که در این رشته ورزشی رخ می دهد چه واکنشی نشان می دهد و با چه تدبیری آرامش را به جامعه ورزش های هوایی کشور بر می گرداند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند