در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۲۵۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۵۲۴میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۷۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۲هزار و ۷۲۰واحدی در ارتفاع ۸۲۰هزار و ۵۳۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و توسعه معادن و فلزات شد و در مقابل شرکت‌های بانک اقتصاد نوین، فولاد خراسان و توسعه معادن و روی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6044واحد، کل (هموزن) 4308واحد، قیمت (هموزن) 2862واحد، آزاد شناور 25806واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 16906و 44768واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 23میلیون ورقه به‌ارزش 4565میلیارد تومان در 687هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 166واحد رشد کرد و در ارتفاع 9774واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، مدیریت انرژی امید تابان هور و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با افت خود مانع افزایش بیشتر آیفکس شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند