به گزارش ایرنا گلوبال تایمز روز دوشنبه در گزارشی ضمن تقبیح اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا نوشت: او از هیچ فرصتی برای حمله به چین و «مخدوش کردن چهره این کشور در جامعه بین المللی» دریغ نکرده است.

گزارش خاطر نشان می کند پمپئو در مصاحبه مطبوعاتی با فاکس نیوز در ماه جاری میلادی، چین را مسئول خسارات آمریکا در جریان شیوع کرونا دانست و گفت: چین بهای آن را پرداخت خواهد کرد.

گزارش حاکی است از دیدگاه وزیر خارجه آمریکا، چین در مقابله با شیوع کرونا و اطلاع رسانی درباره آن شفاف عمل نکرده است.  

گلوبال تایمز تاکید کرد که پمپئو بلند پایه ترین مقام دولت آمریکا است که از حزب حاکم کمونیست چین انتقاد و به نظام حکومتی این کشور حمله می کند و بشدت در حال تشدید رقابت میان دو کشور است.

گزارش اضافه می کند که کاخ سفید و حزب جمهوریخواه با هدف منحرف کردن افکار عمومی و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر، چین را هدف حملات شدید خود قرار داده اند و وزیر خارجه آمریکا هم سوخت این تنش ها را تامین می کند.

نشریه به وزیر خارجه آمریکا هشدار می دهد که با حملات خود در حال دامن زدن به اختلافات بین قدرت های بزرگ در قرن بیستم و رو در رو کردن آنها با یکدیگر و تخریب صلح جهانی است.

روزنامه چینی نوشت که وزیر خارجه آمریکا بجای افزودن بر درک بین المللی به دشمن صلح جهانی تبدیل شده است در شرایطی که دنیا درگیر کرونا است پمپئو با افکار توطئه آمیز و دسیسه اندیشی درحال مسموم کردن دیپلماسی آمریکا و اظهار انزجار شخصی خود از نظام سیاسی چین است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند