گنگ شوانگ روز دوشنبه در کنفرانس خبری در پکن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد اعزام تیم پزشکی چین برای مشاوره درمانی به کیم افزود: از این موضوع اطلاع ندارد اما چین تجهیزات و تست کرونا برای مبارزه با این بیماری به کره شمالی ارسال کرده است.

 

پیش از این برخی رسانه ها از اعزام یک تیم پزشکی برای مشاوره درمانی در مورد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از چین به "پیونگ یانگ" خبر داده بودند.

غیبت دو هفته ای "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در انظار عمومی باعث دامن زدن به شایعاتی در مورد وضعیت سلامتی و حتی فوت وی شده است در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر عمل "جراحی قلبی" و حتی "مرگ مغزی" رهبر کره شمالی در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه های غربی منتشر شده بود که هیچ منبع رسمی در کره شمالی تا کنون آنها را تایید نکرده است.

رهبر ۳۶ ساله کره شمالی آخرین بار در ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواستار تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت ۱۰۸ امین سالگرد تولد "کیم ایل سونگ" در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین)، گمانه زنی هایی را در مورد سلامت وی ‌برانگیخته است وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۱، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

غیبت های کیم از انظار عمومی پدیده نادری نیست، برای مثال وی اوایل سال جاری پس از ۲۱ روز غیبت در انظار حاضر شد در سال ۲۰۱۴ نیز کیم حدود یک ماه از چشم عموم ناپدید شد اما دوباره ظاهر شد بعداً تأیید شد که پزشکان کیستی را از ناحیه مچ پای او خارج کرده اند.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.

310

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند