هر چند اغلب خودروهای تولیدی در بازار ایران فاصله قیمتی بالایی با قیمت تحویل کارحانه دارند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان افزایش قیمت انواع وانت در چند ماه اخیر بسیار بالاتر از دیگر انواع خودروها بوده است.

 فعالان بازار می گویند سهمیه بالاتر بنزین برای این مدل خودروها سبب شده است قیمت‌ها در بازار روندی افزایشی را تجربه نماید.

 به عنوان مثال بهای وانت پراید از ۷۰ میلیون تومان پیشی گرفته و آگهی‌دهندگان قیمت ۷۰ میلیون و پانصد هزار تومان را برای این خودرو اعلام کرده‌اند.

 قیمت تحویل کارخانه این خودروها ۴۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است به این ترتیب فاصله قیمتی این خودرو در بازار با کارخانه بیش از ۳۰ میلیون تومان شده است.  بر این اساس قیمت وانت آریسان نیز به ۷۷ میلیون تومان در بازار رسیده است. قیمت تحویل کارخانه این خودرو برابر با ۵۱ میلیون و۵۰۰ هزار تومان است.

 وانت زامیاد دیزل یورو ۵ در بازار به قیمت ۱۵۲ میلیون تومان فایل شده است در حالی که قیمت تحویل کارخانه این خودرو ۱۲۹ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان است.  وانت زامیاد گازسوز نیز درب کارخانه ۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است در حالی که در بازار به نرخ ۱۱۸ میلیون تومان فایل شده است.

وانت زامیاد رادیال ساده نیز هر چند به قیمت ۷۰ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان از کارخانه تحویل می‌شود اما در بازار به قیمت ۱۰۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فایل شده است.  سهمیه بنزین وانت از خودروهای شخصی بالاتر است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند