ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: بر این باور هستیم که تمام مشاغل باید فعالیت خود را آغاز کنند. هم اکنون شاهد تجمع افراد در مراکز عمومی مانند مترو، اتوبوس و ... هستیم.

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف کشور بیان کرد: پیشنهاد داده ایم که مشاغل پرخطر مانند رستوارن ها، کافه ها، گرمابه داران و قهوه خانه‌ها اگر فاصله اجتماعی را رعایت کنند، امکان بازگشایی آن‌ها وجود داشته باشد به طور مثال اگر هر رستوران ۲۰ میز خود را به پنج میز کاهش دهد و فاصله اجتماعی را رعایت کنند می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران درباره فعالیت آرایشگران،  تشریح کرد: هم اکنون برخی از آرایشگران به طور خلاف فعالیت می کنند، که این گونه فعالیت، باعث افزایش هزینه ها شده است. 

درستی با اشاره به تعطیلی گرمابه ها و عدم رعایت بهداشت کارگران ساختمانی، ادامه داد: ۸۱۰ گرمابه در کشور وجود دارد که ۹۹.۵ درصد از استفاده کنندگان از این گرمابه‌ها کارگران افغان هستند که باعث می‌شود و به دنبال تعطیلی این اماکن، سلامت آن‌ها به خطر می‌افتد. برای بازگشایی قهوه خانه‌ها هم اگر فاصله اجتماعی را رعایت کنند شاید امکان فعالیت وجود داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران  با اشاره به بازگشایی مشاغل پرخطر، اظهار کرد: ستاد کرونا تصمیم گیرنده در خصوص بازگشایی مشاغل پرخطر است. هم اکنون مشخص نیست که دانشگاه ها و مراکز آموزشی و مدارس تا چه زمانی تعطیل باشند.

وی گفت: بر این باور هستیم که این هفته مشخص کنیم که تاریخ دقیق بازگشایی مشاغل چه زمانی خواهد بود. در این هفته به احتمال ۹۰ درصد زمان بازگشایی مشاغل اعلام خواهد شد. 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند