معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کیش ضمن اعلام این خبر افزود:  این شناورها شامل ۱۶ شناور صیادی و چهار شناور تفریحی بودند که حین حمل ۶۹ مسافر از بنادر هرمزگان  به کیش،  توسط گشتهای دریابانی  این جزیره توقیف شدند. 

سرگرد محمد زنگانه گفت: نیمی از این مسافران در برداشتی متفاوت، علت سفر به کیش را امنیت این جزیره درمقابل ویروس کرونا عنوان کرده و معتقدبودند که در کیش خبری از محدودیتهای نیست. وی اضافه کرد: این عده طبق ضوابط شورای سلامت بازگردانده شدند. 

 زنگانه اضافه حدود ۵۰ درصد این مسافران، کیشوندانی بودند که قصد بازگشت به جزیره را داشتند که این افراد طبق و مقررات تحویل قرنطینه شدند. 

 وی اضافه کرد: متاسفانه برخی شناورها بر خلاف مصوبات و مقررات اعلام شده با گرفتن هزینه های سنگین بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برای هر نفر اقدام به انتقال مسافر از بنادر هرمزگان به کیش می کنند که با این متخلفان بشدت برخورد می شود. 

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کیش با اشاره به اینکه اخبار مربوط به جزیره کیش با توجه به گستردگی فضای مجازی توسط بسیاری از هموطنان در سراسر کشور پیگیر می شود و  ممکن موجب برداشتهای متفاوت  شود گفت: انتشار اخبار هوشمندانه در  این خصوص مهم و اثر گذار است. 

از ابتدای شیوع ویروس کرونا، ۵۲  بیمار متبلا به این بیماری در کیش شناساسی شده اند که از این تعداد ۲ نفر فوت شده و سایر بیماران مداوا یا ترخیص شده اند. 

 ویروس کرونا یا کووید ۱۹ که سفر به دور دنیا را سال گذشته از چین آغاز کرد، در مدتی کوتاه لشکریان خود را در نقاط مختلف جهان از جمله کشورمان پیاده کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند. 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اخرین گزارش خود اعلام کرد: تاکنون ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶۵۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز -۶ اردیبهشت ۱۳۹۹- و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند