«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال بیماری «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی را ساختگی دانسته است.

ترامپ در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اخبار بیشتری از وضعیت سلامت رهبر کره شمالی دارد گفت: «فکر می‌کنم این گزارش‌ها نادرست هستند. اجازه دهید ینطور بگویم.»

او در پاسخ به سئوال خبرنگار سی‌ان‌ان گفت: «فکر می‌کنم این گزارش، نادرست بود و توسط یک شبکه ساخته شده بود. شنیده‌ام که آنها از اسناد قدیمی استفاده کرده‌اند. اینها چیزهایی هستند که شنیده‌ام. شنیده‌ام که این گزارش‌ها غلط هستند. امیدوارم که این گزارش‌ها نادرست باشند.»

او در پاسخ به سوال خبرنگار سی‌ان‌ان مبنی بر اینکه آیا تماسی با مقام‌های کره شمالی داشته گفت: «نمی‌خواهم در این مورد حرف بزنم. نمی‌خواهم در این مورد حرف بزنم. در این باره حرف نمی‌زنم. رابطه خوبی با کره شمالی داریم. بهترین رابطه‌ای که می‌توانیم داشته باشیم. منظورم این است که رابطه خوبی با کره شمالی داریم. من رابطه خوبی با کیم جونگ اونداریم و امیدوارم که حالش خوب باشد.»

ترامپ در ادامه گفت: «حالا بعضی‌ها ممکن است بگویند، اوه این وحشتناک است. وحشتناک نیست. امیدوارم حالش خوب باشد. فکر می‌کنم گزارشی جعلی بود که سی‌ان‌ان آن را ساخت.»

شایعات درباره بیماری رهبر کره شمالی بعد از غیبت او در چند مراسم مهم مطرح شد. شبکه خبری سی‌ا‌ن‌ان مدعی شد که کیم جونگ اون تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند