به گزارش هیل، براساس تازه‌ترین نظرسنجی در ایالت فلوریدا، جو بایدن نسبت به رقیب خود یعنی دونالد ترامپ برتری پیدا کرده، هرچند که این برتری جزئی گزارش شده است.

در نظرسنجی اخیری که فاکس‌نیوز آن را در ایالت فلوریدا انجام داده، ۴۶ درصد از مردم این ایالت حمایت خود را از بایدن نامزد دموکرات‌ها اعلام کردند، و در نقطه مقابل ۴۳ درصد هم حمایت خود را از ترامپ اعلام کرده‌اند. ۱۲ درصد از مردم فلوریدا هم گفته‌اند که هنوز در این باره تصمیم نگرفته‌اند.

در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری قبلی جایی که ترامپ و کلینتون با هم رقابت کردند، ترامپ وضع بدتری در فلوریدا دارد.  ۴۷ درصد از رای دهندگان نظرسنجی فلوریدا گفتند که از عملکرد ترامپ در رابطه با اوضاع شغل و کار رضایت ندارند. 

همزمان با شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ضربه بی‌سابقه به اقتصاد این کشور، جمهوری‌خواهان نسبت به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری بسیار نگران هستند. ترامپ تمایل زیادی به بازگشایی اقتصاد آمریکا دارد، اما کارشناسان این اقدام را آن هم در شرایط فعلی خطرناک توصیف کردند. بایدن ترامپ را متهم کرده که قصد دارد انتخابات نوامبر سال جاری ریاست جمهوری را به تعویق بیاندازد.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند