نهادهای درمانی ترکیه با اعلام آمار جدیدی از تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور، اعلام کردند بیش از سه هزار نفر در یک روز به این بیماری مبتلا شدند.

«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه شامگاه پنجشنبه در صفحه توئیتر خود گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۱۱۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ترکیه، در همین بازه زمانی همچنین ۱۱۵  بیمار مبتلا به این ویروس در ترکیه جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۱۰۱۷۹۰  نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۴۹۱ تن افزایش یافت.

وزیر بهداشت ترکیه با بیان اینکه تا کنون نزدیک به ۷۹۲ هزار مورد تست ابتلا به ویروس کرونا در این کشور انجام شده، گفت از تعداد کل بیماران، ۱۸۴۹۱ نفر بهبود یافته‌اند.

این در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که قانون منع آمد و شد در ۳۱ استان این کشور از روز پنجشنبه به مدت ۴ روز در این کشور اعمال خواهد شد.

روز گذشته منابع مطلع خبر دادند دولت ترکیه در پاسخ به درخواست کمک رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا، اولین محموله شامل تجهیزات درمانی و قطعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور ارسال می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند