مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: من با کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرده‌ام؛ فردی که ترفیع اخیرش در سلسله مراتب دولتی این گمانه‌زنی را به وجود آورده که ممکن است وی جانشین برادرش باشد.

پامپئو افزود: من چند باری فرصت دیدار با کیم یو جونگ را داشته‌ام اما مهم نیست چه کسی کره شمالی را رهبری می‌کند،  چالش همچنان همان است و هدف ما در این کشور تغییری نکرده است.

وی مجددا بر وعده آمریکا برای به ارمغان آوردن آینده‌ای روشن‌تر برای مردم کره شمالی در صورتی که رهبری کشورشان تسلیحات اتمی را کنار بگذارد، تاکید کرد.

پامپئو گفت: آنها باید خلع تسلیحات اتمی شوند. ما باید به گونه‌ای که بتوانیم تایید کنیم، این کار را انجام دهیم. پس مهم نیست چه کسی کره شمالی را رهبری می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین خواستار تغییرات ساختاری در سازمان بهداشت جهانی و شفاف‌سازی بیشتر از سوی چین نسبت به منشأ اصلی ویروس کرونا شد.

پامپئو گفت: حتی امروز هم دولت چین به دانشمندان آمریکایی اجازه نداد تا نه تنها به آزمایشگاه ووهان بلکه به دیگر نقاط و مکان‌هایی که باید برای پی بردن به اطلاعات بیشتر درباره منشأ ویروس کرونا از آنها دیدن کنند، بروند.

وی افزود: ما می‌دانیم که شیوع ویروس کرونا از یک آزمایشگاه شروع شده اما ما باید خودمان به این موضوع پی ببریم. در حال حاضر یک پاندمی وجود دارد. ما هنوز شفاف‌سازی لازم از سوی چین را شاهد نبوده‌ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند