به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر عیلرضا زالی با اشاره به عدم کنترل قطعی اپیدمی کرونا در تهران و برخی از نقاط کشور از مراجعه بیش از ۶۰۰۰ نفر از شهروندان به بخشهای بهداشتی و درمانی تهران در امروز خبر داد.

وی با اشاره به آخرین آمار مبتلایان و مراجعان درتهران اظهار داشت: امروز مجموع مراجعان شهروندان تهرانی به بخشهای بهداشتی و درمانی بالغ بر ۶۳۹۰ نفر بوده است که آمار قابل توجهی است.

به گفته وی از مجموع مراجعان ۳۱۲ نفر نیاز به بستری بیمارستانی داشتند که در بخشهای عادی کرونایی بیمارستانهای تهران بستری شدند و همچنین  ۸۱ بیمار بدحال مستقیما به عنوان مورد جدید در بخشهای ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران این آمار را نگران کننده برشمرد و گفت: همانطور که پیش بینی شده بود این آمار با یک شیب ملایم رو به افزایش است و این سناریو با حضور متراکم در شهر می تواند نگران کننده تر شود.

زالی با اشاره به اهمیت افزایش ترددهای غیرضروری در گسترش شیوع بیماری اظهار داشت: نکته مهمی که در مورد برخی از مصوبات وجود دارد بدون این که ما به آثار وضعی آن در مورد تغییر بیماری توجه داشته باشیم؛  مخابره یک پیام به مردم است که ما از آن احساس نگرانی می کنیم.

وی افزود: مردم اشتباها تصور می کنند که بیماری کنترل شده و در شرایط خاموشی طغیان بیماری قرار داریم درحالی که واقعا این گونه نیست و در تهران و برخی نقاط کشور آمارها حاکی از عدم کنترل قطعی اپیدمی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی هرگونه بازگشت شتابزده و عجولانه و حضور اجتماعی مردم و ترددهای درون شهری می تواند منجر به تشدید مراجعات بیمارستانی و افزایش مرگ و میر و یا موارد بدحال شود.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند