علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران در نشست ستاد پیشگیری از کرونای منطقه ۲ که با حضور رسول کشت پور شهردار منطقه و اعضای ستاد برگزار شد با بیان اینکه شهرداری تهران از جمله دستگاه‌های اجرایی است که به صورت سازنده در بحث کرونا عمل کرد، گفت: مدیریت شهری با نگاه مسؤلیت اجتماعی با اجرای برنامه‌های متنوع در ابعاد مختلف پیشگیری، غربالگری، حمایتی، ساماندهی اقدامات مدنی داخل شهری و… تلاش مؤثری در این زمینه داشته که این اقدامات قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه منطقه ۲ از جمله مناطقی است که در کنار راهبرد عمومی ستاد مقابله با کرونا در شهرداری تهران با در نظر گرفتن مختصات جغرافیایی و ویژگی‌های منطقه، اقدامات متنوع خلاقانه و هدفمندی را اجرا کرده است گفت: تشکیل ستاد مقابله با شیوع کرونا در روزهای نخستین که موجب برنامه ریزی سیستماتیک و اجرای برنامه‌های جامع شده، از جمله اقدامات ارزشمند منطقه در این خصوص است.

زالی، انسجام و ایجاد وحدت بین بخشی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی را دومین نکته قابل اهمیت در منطقه برشمرد و گفت: یکی از مباحثی که در بروز بحران منجر به هم افزایی، پرهیز از موازی کاری و پیشبرد برنامه‌های مؤثر می‌شود انسجام و یکپارچگی دستگاه‌ها است که خوشبختانه این اتفاق خجسته به طور صحیح توسط مدیریت شهری منطقه راهبری شده است و دستاوردهای آن را با اجرای برنامه‌های هدفمند شاهد هستیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، در ادامه فرایندهای حمایتی ازتیم های درمانی، تجمیع کمک‌های خیرین و بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت در اجرای طرح غربالگری شهروندان را از دیگر فعالیت‌های ارزشمند منطقه دو برشمرد و گفت: طرح غربالگری شهروندان بخش اصلی استمرار خدمات برای مقابله با پیشگیری از کرونا است که این طرح با مشارکت شهرداری و بهره گیری از ظرفیت سرای محلات در حال اجرا است.

وی درادامه از برنامه‌های پیشگیرانه شهرداری منطقه ۲ در صیانت از سلامت کارکنان مجموعه تقدیر کردو گفت: براساس نتایج غربالگری صورت گرفنه ابتلای یک نفر از بین ۱۲۰۰ نفر نیروی انسانی بیانگر این مساله است که پروتکل‌های بهداشتی به درستی در منطقه ۲ اجرا شده است.

اجرای ۳۲ عنوان برنامه در پیشگیری از شیوع کرونا در متطقه ۲

شهردار منطقه دو در این نشست در تشریح اقدامات منطقه در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: همزمان با گسترش ویروس کرونا در کشور مدیریت منطقه با اهتمام بر ضرورت صیانت از سلامت شهروندان اقدام به تشکیل ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا کرد که فعالیت‌های این ستاد درکمیته های مختلف طراحی و اجرا شد.

وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه ستاد در ۳۲ عنوان برنامه در ۶ محور طراحی و اجرا شد گفت: ضدعفونی معابر و تأسیسات شهری، طرح غربالگری شهروندان، حمایت از کادر درمانی با اهدای بسته‌های بهداشتی و درمانی به بیمارستان‌های سطح منطقه، نظارت بر عملکرد صنوف، آموزش و فرهنگ سازی و.... از جمله محورهای این اقدامات است.

وی افزود: مدیریت منطقه تلاش داشت تا با بهره گیری از همه ظرفیت‌ها و هم افزایی با سایر نها دها بتواند درارتقای بهداشت محیط شهری و سلامت شهروندان تأثیرگذار باشد.

گفتنی است در پایان این نشست از ۳ نفر از اعضای ستاد مقابله با کرونای منطقه ۲ تقدیر شد.

در پایان این نشست و در بازدید رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، از باغ راه لاله‌های مادران منطقه دو که در راستای پاسداشت از خودگذشتگی شهدای سلامت، تصاویر آنها در این باغ راه اکران شده است، در یادداشتی این نذر بزرگ زیست محیطی را ستودنی خواند و تمامی جلوه‌های زیبا و جذاب این باغ راه را به تمامی ایثارگران و مدافعان سلامت تقدیم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند