دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری روزانه خود در پی گسترش شیوع کرونا که در کاخ سفید انجام می گیرد، به قانون جنجالی که روز گذشته تصویب کرد و توضیح داد که این قانون تنها ۶۰ روز اجرا خواهد شد. ترامپ همچنین درباره درگذشت رهبر کره شمالی گفت که من رابطه دوستانه ای با او داشته ام ، در همین حال رئیس جمهور ایالات متحده مدعی شد که آمریکا پایین ترین میزان تلفات کرونا را در جهان داشته است. مشروح نشست خبری ترامپ را در ادامه می خوانیم:

به گزارش وب سایت خبرگزاری رویترز، رئیس جمهوری آمریکا گفت منع پذیرش مهاجران جدید که برای مدت ۶۰ روز اعمال می‌شود برای آن دسته از متقاضیانی است که به دنبال اقامت دائم هستند. این تصمیم شامل کسانی که به دنبال حضور موقتی در آمریکا هستند، نمی‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است مدت این ممنوعیت، در پایان ۶۰ روز تمدید شود و به شرایط اقتصادی دولت بستگی دارد. این تصمیم برای کسانی است که به دنبال گرین کارت هستند.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه روز چهارشنبه این دستور العمل را امضا خواهد کرد، گفت: یک وقفه کوتاه برای پذیرش مهاجران جدید از تحلیل سیستم مراقبت سلامتی ما محافظت خواهد کرد.

وی همچنین درباره بازگشایی اقتصاد آمریکا مدعی شد تا کنون ۲۰ ایالت آمریکا که ۴۰ درصد جمعیت آمریکا را دربرمی‌گیرد تمایل دارند با رعایت ایمنی، اقتصاد خود را بازگشایی کنند.

رئیس جمهوری آمریکا درباره بسته دوم حمایتی هم گفت مقامات دولت من به شدت با اعضای کنگره درباره بسته حمایتی ۴۸۲ میلیارد دلاری کار کرده‌اند و از مجلس نمایندگان می‌خواهم که این لایحه را تصویب کند.

ترامپ بار دیگر مدعی شد: میزان مرگ و میر ما تقریبا نیمی از بسیاری از کشورهای دیگر و یکی از پایین‌ترین کشورها در جهان است. ترامپ در حالی این را گفت که تا لحظه کنفرانس خبری  ۸۲۳ هزار و ۲۵۷ مبتلا به ویروس کرونا و داشتن ۴۴ هزار و ۸۰۵ جان باخته، در صدر قرار گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی درباره شرایط جسمانی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هم گفت: این گزارش‌هایی است که منتشر می شوند. ما نمی‌دانیم. من ارتباط بسیار خوبی با او داشته‌ام.

ترامپ با بیان اینکه امیدوار است او در شرایط خوبی باشد، افزود : اگر او در شرایطی باشد که رسانه‌ها می‌گوید او در شرایط بسیار جدی قرار دارد. من بارها گفته‌ام اگر کسی دیگر در جایگاه من قرار داشت، ما می بایست در حال حاضر در جنگ با کره شمالی قرار می‌داشتیم.

وی تصریح کرد: اکنون حتی به جنگ با کره شمالی نزدیک نیستیم. من می توانم به کیم جونگ اون بگویم که موفق باشد. تا کنون هیچ کسی این گزارش‌ها را تایید نکرده است. این گزارشی بود که سی ان ان منتشر کرد. من اعتبار زیادی برای آن قائل نیستم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند