بر اساس اعلام وزارت بهداشت افغانستان در روز گذشته، ۱۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند که با این رقم، شمار بهبودیافتگان در این کشور به ۱۵۰ تن رسیده است.

وحید مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری گفت، در مدت یاد شده هیچ مورد فوتی به ثبت نرسیده است.

بر اساس آمار رسمی، تاکنون ۳۶ تن در اثر ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان جان باخته‌اند.

موارد جدید شامل ۵۲ مورد در کابل، ۴ مورد در بغلان، ۵ مورد در لغمان، ۴ مورد در ننگرهار و یک مورد در پکتیا است.

بر اساس آمارهای رسمی در حال حاضر کابل با ثبت ۳۸۵ مورد مثبت در صدر ولایت‌های آلوده به ویروس کرونا در افغانستان قرار دارد.

پس از کابل، ولایت هرات با شناسایی ۳۳۴ مورد دومین ولایت با بیشترین رقم افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ است.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، تاکنون موارد مثبت ویروس کرونا در ۳۱ ولایت افغانستان شناسایی شده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان امروز در صفحه توییترش نوشت که تست کرونای محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری این کشور و رولا غنی، بانوی اول که بر اساس درخواست خود آنان انجام شده بود، منفی اعلام شده است.

صدیقی در ادامه نوشت: رئیس‌جمهوری سالم است و امور حکومت را پیش می‌برد. تمام اقدامات احتیاطی انجام شده تا اطمینان حاصل شود که محیط کار او سالم و بهداشتی است.

پیش از این صدیقی ابتلای حدود ۲۰ تن از کارمندان ریاست‌جمهوری افغانستان به ویروس کرونا را تایید کرده بود.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که دولت این کشور برای مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان ۱۸ میلیون دلار کمک می‌کند. بیش از ۵ میلیون دلار این مبلغ شامل کمک‌های بهداشتی و بیش از ۲ میلیون دیگر برای کمک به مهاجرین تازه بازگشته به افغانستان اختصاص داده می‌شود.

روز گذشته بانک جهانی نیز اعلام کرد که برای مهار کرونا در افغانستان ۲۰ میلیون دلار کمک می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند