حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان طی تذکری شفاهی اظهار داشت: انتظار داریم تعداد جلسات علنی مجلس در هفته بیشتر شود و یا اینکه در این چهار هفته که از عمر مجلس دهم باقی مانده است، تعطیلی نداشته باشیم.

وی افزود: برخی  طرح‌ها و لوایح، مراحل پایانی خود را طی می‌کنند در صورتی که تعداد جلسات علنی مجلس افزایش یابد و یا اینکه مجلس تعطیلی نداشته باشد، به اتمام می‌رسد.

در همین رابطه مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اظهار داشت: در هیئت رئیسه در این باره بحث کرده‌ایم و هفته آینده هم مجلس شورای اسلامی تعطیل خواهد بود.

نسبت به عدم بررسی تبصره قانون انتخابات

همچنین ایرنا نوشت:

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان موافقت با یک پیشنهاد در لایحه مالیات بر ارزش افزوده خطاب به مسعود پزشکیان رییس جلسه و هیات رییسه مجلس نسبت به در دستور کار قرار نگرفتن طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به قانون انتخابات انتقاد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قرار بود طرح دو فوریتی در دستور باشد متاسفانه ندیدیم که مطرح شود و کسی هم گوش نمی‌دهد که چه می‌گویم.

پزشکیان در واکنش به اظهارات کواکبیان گفت: موضوع موافقت خود را مطرح کنید، طرح دو فوریتی بماند.

کواکبیان هم در پاسخ گفت: حرفی نیست، طرح دو فوریتی که مطرح شد، توضیح نمی‌فرمایید که چرا در دستور نیست.

پزشکیان هم پاسخ داد: آقای کواکبیان در وقت تذکر، تذکر دهید.

کواکبیان افزود: جایی برای تذکر نگذاشتید، آقا بگذارید حرفمان را بزنیم، اگر خواستید به تذکرات توجه کنید.

مجلس شورای اسلامی چهارشنبه گذشته (۲۷ فروردین) با الحاق یک تبصره به قانون انتخابات موافقت کرد که در صورت تصویب نهایی به روشن شدن ابهاماتی که در فضای انتخابات به داوطلبان زده می‌شود، کمک می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند