علی آقامحمدی که ریاست کارگروه ارزیابی مدیریت رسانه‌ای بیماری کرونا را در وزارت کشور ‌بر عهده دارد در پایان چهارمین نشست کارگروه مدیریت رسانه ای بیماری کرونا در وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز در تبادل نظر بین اعضای کارگروه در وزارت کشور به این نتیجه رسیدیم که با فعال سازی بیشتر شرکتهای دانش بنیان و حمایت از تولیدات علمی این شرکتها، می توان اجازه صادرات را برای محصولات آنان در حوزه بیماری کرونا صادر کرد.

وی افزود: باید این اطمینان را به شرکت های داخلی بدهیم که در صورت داشتن توان کافی و بازاریابی بین المللی می توانند تولیدات شان را در بیرون از مرزهای کشور نیز به فروش برسانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: به عنوان مثال، اگر دستگاه ونتیلاتور در کشور به میزان کافی موجود است و تولیدات آن در کشور بیش از نیاز جامعه ما است، باید این فضا را ایجاد کنیم که تولید کننده بتواند با افزایش تولیدات خود، این محصول را در بازارهای خارجی نیز عرضه کنند.

آقامحمدی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: رسانه ها باید با حمایت از استارتاپ ها و شرکتهای دانش بنیان و معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای آنها به مخاطبان داخلی و خارجی نشان دهند که برای حمایت از جوانان بطور جدی در صحنه حضور دارند.

رییس کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا در این زمینه به نوآوری ها و تولیدات مختلف شرکتهای بنیان در زمینه تولید انواع ماسک، کیت های تشخیصی و تجهیزات پزشکی در زمینه بیماری کرونا اشاره کرد و اظهارداشت: ما با تکیه بر توان جوانان خلاق و دانشمند کشورمان توانستیم بر بحران کرونا غلبه پیدا کنیم و باید از ظرفیت آنها برای حل سایر مشکلات و مسائل کشور بخوبی بهره بگیریم.

وی افزود: جوانان ایرانی در شرکتهای دانش بنیان با اقدامات خود و تامین نیازهای کشور به لوازم و تجهیزات پزشکی در زمینه کرونا به حل سریع این مساله کمک کردند و اگر می خواهیم به ندای رهبر معظم انقلاب در زمینه تحقق جهش تولید لبیک بگوییم باید همینگونه با مشکلات و مسائل برخورد کنیم.

آقامحمدی تاکید کرد: معنای گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، این است که به جوانان میدان بدهیم.

​بر اساس این گزارش، در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از برخی محصولات شرکت های دانش بنیان ایرانی در زمینه بیماری کرونا از جمله دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)، کیت های تشخیص کرونا، دستگاه پالس اکسیمتر (سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب)‌ و انواع ماسک های نانو نظیر ان ۹۵، ان ۹۹ و ان ۸۰ در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا با دستور رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور و با هدف تقویت ابعاد اطلاع رسانی و پاسخگوئی دستگاه ها در عرصه تقویت توان تولیدی و خودکفایی کشور در روند مبارزه با بیماری کرونا و ظرفیت سازی مناسب رسانه ای در این زمینه با حضور مدیران و نمایندگان رسانه ها و دستگاههای اجرایی  مرتبط تشکیل شده و تاکنون نشست هایی را با حضور معاونت علمی ریاست جمهوری، معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی دیگر از بخش های کشور داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند