رسانه ها شامگاه شنبه از رایزنی روسای جمهور کره جنوبی و آمریکا خبر دادند.

خبرگزاری «یونهاپ» در خبری نوشت که  «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده شنبه شب به وقت تهران تماس تلفنی برقرار کرد.

این خبرگزاری بدون اشاره به جزئیات بیشتری از این رویداد تنها نوشت که این دو روسای جمهور درباره ویروس کرونای جدید گفت وگو کردند.

این رایزنی در حالی صورت گرفت که کره جنوبی و آمریکا مدتهاست درباره میزان سهم مالی هرکشور برای ادامه استقرار نظامیان آمریکا در خاک کره جنوبی اختلاف نظر دارند.

وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته در این باره در نشست مطبوعاتی گفت که کره جنوبی باید هزینه بیشتری برای استقرار نظامیان ایالات متحده در این کشور پرداخت کند. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در نشست مطبوعاتی در وزارت دفاع آمریکا گفت که در رایزنی با همتای کره‌ای خود  گفته که این کشور متحد و دوست نزدیک آمریکا و کشور ثروتمندی است.

از زمان پایان جنگ کره در سال ۱۹۵۳، کره جنوبی میزبان حدود ۳۰ هزار تفنگدار دریایی آمریکا است. مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در این کشور شده‌اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند.

چندی قبل اعضای حزب دموکراتیک خلق کره جنوبی با تجمع مقابل  یکی از پایگاه های نظامی این کشور محل استقرار قوای آمریکا، خواستار خروج نظامیان آمریکا از خاک خود شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند