«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر به شدت از «آندرو کوومو» فرماندار ایالت نیویورک انتقاد کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «فرماندار کوومو باید زمان بیشتری را صرف کار انجام دادن و زمان کمتری را برای شکوه کردن سپری کند. از این خارج شوید و کار انجام دهید. حرف زدن را متوقف کنید.»

ترامپ در ادامه نوشت: «ما برای شما هزاران تخت بیمارستان که شما به آن نیاز نداشتید یا از آن استفاده نکردید ساختیم و به شما تعداد زیادی دستگاه اکسیژن ساز که شما باید داشته باشید دادیم و شما را در انجام تست‌هایی که باید انجام می‌دادید کمک کردیم.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: «ما به نیویورک پول بسیار زیادی دادیم و بیش از هر ایالت دیگری به آنها کمک کرده و تجهیز کرده‌ایم. این مردان و زنان بزرگی که این کار را انجام دادند از شما هیچ تشکری نشنیدند.آمار تو خوب نیست. کمتر حرف بزن و بیشتر عمل کن.»

ایالت نیویورک بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایالت متحده را دارد.

بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به بیش از ۲۲۶ هزار نفر رسیده و قربانیان کرونا نیز به بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.

فرماندار ایالت نیویورک چندی پیش گفته بود: «دولت ترامپ می‌دانست که ویروس کرونا سرانجام به این کشور نیز خواهد رسید اما واکنش به آن دیر هنگام بوده که باعث بروز فاجعه کنونی شد.»

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند