به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیویورک تایمز روز جمعه افزود: نیروهای پلیس در شهر اندوفر واقع در ۸۰ کیلومتری غرب شهر نیویورک بعداز دریافت تماسی از یک شخص ناشناس ، اجساد را در خانه سالمندان کشف کردند.

در گزارش روزنامه آمریکایی آمده است: اجساد روز دوشنبه گذشته دریک ساختمان توانبخشی درشهراندوفر کشف شدند که از بزرگترین خانه های نگهداری سالمندان در ایالت نیوجرسی است و بشدت تحت تاثیر کرونا قرار دارد.

نیویورک تایمز با بیان اینکه «علت دقیق جان باختن این ۱۷ تن هنوز مشخص نیست»، افزود:۲۶ تن از میان ۶۸ نفری که اخیرا در این مرکز جان خود را از دست داده اند به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده بودند.

پلیس آمریکا تاکنون تعداد اجساد کشف شده را مورد تایید قرار نداده است.

در بیانیه پلیس اندوفر در فیسبوک آمده است: یکی از مالکان خانه سالمندان که « حاییم شایبوم» خوانده می شود، گفت که در هر بخش به طور معمول ۴ نفر زندگی می کنند و هرگز ۱۵ تن در آن نبوده است.

«اریک دنیلسون » رئیس پلیس اندوفر به شبکه خبری سی ان ان گفت: کارمندان این مرکز تحت فشار آشکار بودند و احتمالاً کارمندان کافی نداشته است.

از سوی دیگر فرماندار نیوجرسی « خشم» خود را از روش قراردادن اجساد روی یک دیگر ابراز کرده و خواستار شروع تحقیقات در این خصوص شده است.

براساس آمار رسمی، تاکنون ( شامگاه جمعه) بیش از ۶۸۶ هزار تن در آمریکا به ویروس کرونا ( کووید ۱۹) مبتلا شده و در این میان بیش از ۳۵ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

بیشترین مبتلایان به کرونا در آمریکا بعد ایالت نیویورک در ایالت نیوجرسی هستند.

خبرگزاری فرانسه نوشت که شیوع ویروس کرونا( کووید ۱۹) به جان باختن هزاران نفر اشخاص مسن که در خانه های سالمندان زندگی می کنند، منجر شده است و همین آمار میزان تاثیر کرونا بر سالخوردگان را مورد تاکید قرار می دهد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند