به گزارش روسیاالیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به مناسبت این روز که مصادف با ۱۷ آوریل است در پیامی مکتوب نوشت: بار دیگر تجدید بیعت می‌کنیم که بدون آزادی اسرای قهرمان ما از زندان‌های رژیم اشغال‌گر که مبارزان آزادی هستند، هرگز هیچ توافق‌نامه صلحی نهایی را امضا نخواهیم کرد.

وی از رژیم صهیونیستی خواست اسرا را آزاد کند و این رژیم را مسؤول کامل سلامت آنها به ویژه اسرای بیمار، کودکان و زنان دانست.

عباس از جامعه بین‌الملل و سازمان‌های بشردوستانه و حقوق بشری آن نیز خواست، رژیم صهیونیستی را برای پایبندی به قوانین بین‌المللی به منظور نجات جان اسرای فلسطینی و حفاظت از سلامتی آنها در سایه شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار دهند.

وی ادامه داد: در برابر هیچ گونه فشاری برای رهایی اسرای قهرمان خود و خانواده‌هایشان تسلیم نخواهیم شد و به فراهم کردن زندگی کریمانه برای آنها ادامه خواهیم داد.

شورای ملی فلسطین ۱۷ آوریل ۱۹۷۴ را "روز ملی وفاداری به اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل" اعلام کرد.

طبق بیانیه‌های فلسطین، حدود یک میلیون فلسطینی از سال ۱۹۶۷ (تاریخ اشغال کرانه باختری و نوار غزه) تاکنون توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند و در حال حاضر در زندان‌های این رژیم حدود ۵۰۰۰ بازداشتی فلسطینی حضور دارند. از میان این بازداشتی‌ها حدود ۷۰۰ تن بیمار هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند