به گزارش رویترز، هانس کلوگ مدیر منطقه اروپای سازمان بهداشت جهانی پنجشنبه در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت: اروپا در کانون اصلی طوفان شیوع ویروس کرونا قرار دارد، به طوری که تعداد مبتلایان به این ویروس در قاره اروپا به مرز یک میلیون نفر رسیده است.

وی افزود: کشورهای اروپایی باید برای کاهش تدابیر محدودکننده مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا کاملا محتاطانه اقدام کنند.

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد: تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر اروپا رو به افزایش است. در ۱۰ روز گذشته تعداد موارد گزارش شده در اروپا تقریبا دو برابر شده و به مرز یک میلیون نفر رسیده است. این بدان معناست که ۵۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا هستند. بیش از ۸۴ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس در کشورهای اروپایی جان باخته‌اند. ابرهای طوفانی این بحران همچنان سایه سنگین خود را بر منطقه اروپا افکنده است.

در حالی که برخی کشورهای اروپایی در حال تصمیم گیری برای کاهش محدودیت های اعمال شده کرونایی و بازگشایی مدارس و کسب و کارها هستند، این مقام سازمان بهداشت جهانی گفت: این مساله مهم است که پیچیدگی و نااطمینانی چنین تغییر شرایطی به طور کامل درک شود.

شرکتها و سیاستمداران در سراسر جهان نگران تاثیرات اقتصادی و مالی ادامه قرنطینه و محدودیت های کرونایی هستند و برخی کشورهای اروپایی مثل آلمان، دانمارک و اسپانیا بررسی کاهش این محدودیت ها را آغاز کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند