حمدالله کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیماز نشست ویژه این کمیسیون با وزیر اقتصاد درباره بررسی تأثیرات ناشی از بیماری کرونا بر کسب و کارهای خُرد و اقتصاد کشور خبر داد و گفت: قرار است آقای دژپسند در جلسه‌ای که هفته آینده با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خواهد داشت، گزارشی از اقدامات انجام شده برای حمایت از دستفروش‌ها و کارگران روزمزد در شرایط بحران کرونا به اعضای کمیسیون ارائه دهد.

وی با بیان اینکه در شرایط موجود و گسترش بیماری کرونا، عواقبی برای اقتصاد کشور ایجاد شده کرده و تبعاتی را در پی داشته است، اظهار داشت: امروز شرایطی ایجاد شده که بسیاری از کارگران روزمزد و به‌خصوص کسب و کارهای خُرد دچار مشکلاتی شده‌اند که نیازمند حمایت از سوی مجموعه دولت هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال جهش تولید نیز قرار داریم، دولت باید برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای حمایت از کارگران و تولیدکنندگان در دستورکار داشته باشد، از طرف دیگر شیوع بیماری کرونا نیز لزوم توجه به اقشار آسیب‌پدیر را بیش از پیش نمایان می‌کند.

کریمی اضافه کرد: قرار است در جلسه‌ای در روز سه‌شنبه آینده با آقای دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهیم داشت، اقدامات این وزارتخانه در حوزه حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد و نیز اقشار کم‌درآمد و آن دسته از افرادی که حقوق ثابتی ندارند و قطعا آسیب بیشتری در شرایط بیماری کرونا دیده‌اند را مورد بررسی قرار دهیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان و تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصادی، پیشنهاداتی نیز برای کمک به دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحران کرونا دارند که در جلسه روز سه‌شنبه هفته آینده، با حضور وزیر اقتصاد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند