نیره کابلی متخصص تغذیه با بیان این نکته که اضافه وزن یکی از دردسرهای روزهای قرنطینه است گفت: ممکن است تنقلات در این شرایط بیشتر استفاده شود و همچنین بهم ریختن خواب می‌تواند باعث افزایش وزن شود. کم خوابی شبانه می‌تواند باعث بالارفتن هورمون گرسنگی شود از سوی دیگر این موضوع می‌تواند باعث بالا رفتن هومرمون کورتیزول شود که باعث ایجاد چاقی می‌شود.

متخصص تغذیه با بیان اینکه بهتر است در این دوران به تغذیه کودکان توجه شود، افزود: بهتر است مواد غذایی چرب و پرانرژی زیاد مصرف نشود، در این شرایط از سبزی‌ها و میوه استفاده شود و از شکلات و شیرینی کمتر استفاده شود. همچنین ساعت مشخصی را برای میان وعده داشته باشیم و از استفاده مکرر مواد غذایی پر انرژی پرهیز شود.

وی با اشاره به بهم ریختن ساعات خواب در شرایط قرنطینه گفت: وقتی دیر از خواب بیدار می‌شویم حتما صبحانه ولو اندک مصرف شود و اگر یکدفعه وارد وعده ناهار شویم مصرف غذا زیاد خواهد بود و این عادت غلط به مرور می‌تواند باعث چاقی شود.

کابلی درباره تقویت سیستم ایمنی بدن خاطر نشان کرد: مصرف برخی ویتامین‌ها می‌تواند کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی کند و در یک برنامه روزانه متعادل غذایی اغلب این ویتامین‌ها به صورت روزانه استفاده می‌شود. مصرف گرمی‌جات نباید زیاد باشد و مصرف بیش از حد ادویه و عسل و سایر مواد غذایی باعث مشکلات پوستی خواهند شد مصرف این مواد غذایی نیز باید متعادل باشد. مصرف آبمیوه نیز مفید است، اما مصرف بیش از حد آب میوه نیز می‌تواند باعث چاقی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند