پرورش‌دهندگان گل در هلند به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش درخواست، ناگزیر به امحای ۴۰۰ میلیون شاخه گل از جمله ۱۴۰ میلیون شاخه گل لاله شدند که این موضوع سبب فروپاشی صنعت پرورش گل در هلند شد.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان اعلام کرد، هلند بزرگترین بازار فروش گل را در جهان در اختیار دارد و اکنون موسم گل‌های لاله است که یکی از موارد مهم در جذب گردشگری این کشور به شمار می‌رود اما اکنون دولت این کشور از مردم خواسته است به علت همه‌گیری ویروس کرونا به محل پرورش گل‌ها به ویژه گل‌های‌لاله نزدیک نشوند.

به نوشته این رسانه، دولت هلند از پرورش‌دهندگان گل خواسته است تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا آنها را نابود کنند.

پرورش‌دهندگان گل در هلند در یک ماه گذشته به علت شیوع ویروس کرونا در جهان و کاهش درخواست‌ها، تاکنون ناگزیر به نابودی ۴۰۰ میلیون شاخه انواع گل از جمله ۱۴۰ میلیون شاخه گل لاله شدند.

نیویورک تایمز نیز در گزارشی با پرداختن به این موضوع نوشت: فقط یکی از پرورش‌دهندگان گل در هلند که قدمتی ۱۱۰ ساله در این زمینه دارد، ناگزیر به از بین بردن ۲۰۰ هزار شاخه گل لاله شد.

صنعت پرورش گل در هلند قابل توجه بوده به طوری که بین ماه‌های مارس تا مه (فروردین تا اردیبهشت) و از جمله روزهای بین‌المللی همچون مادر و عید پاک فروش، صادرات گل به میزان هفت میلیارد یورو (۷.۶ میلیارد دلار) می‌رسد که به طور میانگین روزانه ۳۰ میلیون دلار گل در هلند فروخته و به دیگر کشورهای جهان صادر می‌شد.

پرورش‌دهندگان گل لاله به نیویورک‌تایمز گفته‌اند، برای از بین بردن این تعداد شاخه گل لاله تصمیمی بسیار ناراحت کننده گرفته‌اند زیرا پرورش این نوع گل از ماه جولای (تابستان) شروع می‌شود تا اینکه در ماه اکتبر (مهر-آبان) آنها را جابجا کنند و در انتظار رویش آنها منتظر بمانند. در این کار، دقت و هزینه بسیار زیادی صرف می‌شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون نفر گذشته است. هلند نیز با بیش از ۲۶ هزار و ۵۰۰ مبتلا و ۱۰ هزار و ۸۲۳ جان‌باخته، در رده‌های بالای ابتلا در میان کشورهای اروپایی قرار دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند