به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر شیوع ویروس کرونا در جهان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بحران کرونا ورزش در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است تا جایی که بازی‌های المپیک هم به تعویق افتاد و معتبرترین لیگ‌ها هم از جریان افتاد. با این حال برنامه ریزی برای ورزش ادامه دارد. ما مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، مقدماتی جام جهانی فوتبال و حتی رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو را پیش رو داریم به همین دلیل فعالیت‌های اداری، فنی و برنامه ریزی فدراسیون‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به استعلامی که از وزیر بهداشت داشتم، امکان تمرینات تا نیمه اردیبهشت ماه وجود ندارد، بنابراین حداقل تا پایان اردیبهشت ماه نیز امکان برگزاری رقابت ورزشی وجود ندارد. برای برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال نیمه اردیبهشت ماه تصمیم خواهیم گرفت چرا که هر تیم برای آمادگی مجدد برای حضور در مسابقات نیاز به پانزده روز تمرین آمادگی دارد.

سلطانی فر تدبیر و اراده رئیس جمهور مبنی بر فعالیت اقتصاد در کنار اهمیت حفظ سلامتی مردم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تلاش دولت حرکت در راستای حفظ سلامتی مردم و استمرار فعالیت‌های اقتصادی است که امیدوارم به خوبی محقق شود.

وزیر ورزش و جوانان اهمیت حفظ منافع باشگاه‌های خصوصی را در این بحران کرونا مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: حق بیمه کارفرما و همچنین برق و گاز باشگاه‌های خصوصی استمهال شده است و تلاش می‌کنیم که از مشوق‌هایی که دیگر عرصه‌ها در دوران کرونا از آن برخوردار می‌شوند، در هیئت دولت برای ورزش و باشگاه‌های خصوصی هم اخذ کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند