به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سقائیان نژاد،شهردار قم اظهار کرد:دستگاه زباله‌سوز اهدایی دولت چین به جمهوری اسلامی ایران، با پیشنهاد و پیگیری جدی شهردار قم، این دستگاه زباله‌سوز به شهر قم اختصاص یافت و در آینده نزدیک جهت نصب و بهره‌برداری به شهر قم منتقل خواهد شد.

اوبا اشاره به نیاز قم به راه‌اندازی دستگاه زباله‌سوز و کاهش خطر پسماند‌های عفونی شهر، افزود: با توجه به شیوع گسترده کرونا ویروس در کشور و راه‌های انتقال آن، نقش وجود این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی برای کاهش خطرات ناشی از پسماند‌های عفونی بیش از پیش روشن شده است، هر چند در شرایط عادی نیز این نیاز کاملاً محسوس است. در شرایط فعلی حدود ۱۰ تن زباله عفونی در هر روز نیاز به طی مراحل ویژه و سوزاندن دارد.

شهردار قم با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها هیچ گونه مسئولیتی در امحا و دفن پسماند‌های عفونی ندارند، ضرورت تأمین زیرساخت‌های امحا یا سوزاندن پسماند‌های عفونی و بیمارستانی در شهر قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: با توجه به نیاز شهر قم به دستگاه زباله سوز از طریق رایزنی با مسئولان کشوری و پیشنهاد به سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین جهت ورود دستگاه زباله سوز اهدایی چین به شهر قم و فعالیت آن برای استفاده در امحاء زباله‌های عفونی و بیمارستانی شهر پیگیری لازم صورت گرفته است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به انجام نامه‌نگاری و تماس‌های مکرر با سفیر ایران در چین در این خصوص بیان کرد: علی‌رغم وضعیت و شرایط فعلی، هماهنگی در بین مسئولان شکل گرفته و نتیجه حاصله این است که بحمدالله این مهم محقق شده و نماینده‌ای از سوی شهرداری قم جهت انجام امور اداری و گمرکی به مبادی ذی‌ربط معرفی شده است و در صورتی که شرایط طبق برنامه‌ریزی ما پیش برود در ماه اردیبهشت سال جاری دستگاه به مردم خوب قم تقدیم خواهد شد.

او با تأکید بر تلاش‌ها و رایزنی‌های ویژه‌ای که از سوی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی در خصوص اختصاص این دستگاه به قم انجام شد، گفت: همراهی جناب آقای امیرآبادی، استاندار محترم و رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم نیز در این خصوص شایسته تقدیر است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند