سردار حمید هداوند در تشریح عملکرد کمیته‌های هفتگانه مقابله با ویروس کرونا پلیس پایتخت طی دو هفته گذشته اظهار کرد: از هشتم فروردین ماه تا بیست و دوم بیش از ۱۴ هزار دستگاه خودرو که فاقد پلاک پایتخت یا اصطلاحا بومی بودند در مبادی ورودی شناسایی شده و از ورودشان جلوگیری شد. همچنین ۱۵ دستگاه خودرو هم که دستور پلیس را تمکین نکردند توقیف شدند.

هداوند از کاهش ۸۵ درصدی تردد در محور تهران- قم و جاده قدیم تهران - قم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این آمار مربوط به هشتم تا ۲۴ فروردین ماه است. همچنین طی همین مدت تردد وسایل نقلیه در سطح استان تهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۸ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته ماموران پلیس از بیش از ۶۰ هزار واحد صنفی بازدید کرده‌اند، گفت: در این میان تعداد ۱۷ هزار و ۵۷۱ واحد صنفی تذکر دریافت کرده، ۱۷۲۶ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند. در این مدت ۷۰ واحد گشت تلفیقی با نمایندگان اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌ها بصورت روزانه فعال بودند که فعالیت‌شان ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به تصمیم اتخاذ شده برای جلوگیری از ورود به پارک‌ها و تفرجگاه‌های پایتخت نیز گفت: طی این مدت بیش از ۹ هزار وسیله نقلیه که به بوستان‌ها و پارک‌ها مراجعه کرده بودند، تذکر دریافت کرده و در مواردی اعمال قانون شدند.

هداوند از دستگیری ۳۹ نفر که در زمینه تبلیغ و فروش اقلام بهداشتی غیر مجاز مرتبط با کرونا در فضای مجازی فعالیت می‌کردند، خبر داد و گفت: رصد فضای مجازی همچنان از سوی ماموران پلیس فتا ادامه دارد و با شایعه پراکنان نیز برخورد خواهد شد.  

وی در مورد اقدامات پلیس برای سلامت ماموران نیز گفت: ماموران پلیس هم در صف اول مبارزه با کرونا بوده و هستند. در این مدت حدود ۱۸ هزار پک بهداشتی شامل ماسک و دستکش و محلول ضد عفونی کننده تهیه و در بین کارکنان توزیع شده است. همچنین بیش از ۱۱ هزار یگان ضدعفونی شده و بالغ بر ۱۲هزار نفر نیز غربالگری و تب سنجی شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند