شهرام آدم‌نژاد با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن در حوزه حمل‌ونقل، اظهار کرد: این محدودیت‌ها منجر به ایجاد خساراتی به فعالان حمل‌ونقلی در حوزه‌های هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی شده است.

وی با بیان این‌که بررسی‌های کارشناسان شرکت‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی نشان از ضرر و زیان گسترده مجموعه حمل‌ونقلی در حوزه‌های مختلف دارد، ادامه داد: ۲ بسته حمایتی برای صنعت حمل‌ونقل تهیه شده است؛ اولین بسته مربوط به حمل‌ونقل جاده‌ای و رانندگان است که از دولت مبلغ ۱۲میلیون تومان تسهیلات برای کمک به رانندگان این حوزه درخواست شده است. بسته دوم نیز شامل دیگر حوزه‌های حمل‌ونقلی می‌شود که در مجموع درخواست مبلغ ۷۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را ارائه کرده‌ایم، امیدواریم موفق به اخذ این مبالغ شده و آن را با شاخص‌های عادلانه بین حوزه‌های مختلف تقسیم کنیم.

وی با بیان این که این کار با هدف برقراری و حفظ فعالیت شغل‌های زیر مجموعه حوزه حمل و نقلی انجام گرفت، گفت: امید است تسهیلات مورد نظر بتواند بخشی از ضرر و زیان  مجموعه‌های  فعال در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقلی را پوشش دهد و آن را جبران کند.یکی از اولویت‌های وزیر راه و شهرسازی پیگیری این موضوع بود و در جلسات گوناگون آن را مطرح کردند که امیدواریم بزودی عملی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند