شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا ظرف ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرد.

به نوشته روزنامه «سان»، تنها در انگلیس ۶۵۷ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند. همچنین در ولز ۱۸ نفر، در اسکاتلند ۲۴ نفر و در ایرلند شمالی ۱۱ نفر ظرف یک روز گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر شمار کلی قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا به ۱۰۶۴۷ نفر رسیده است.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که با فرا رسیدن «عید پاک» مسیحیان و گرم‌تر شدن هوا در انگلیس، برخی شهروندان بدون توجه به مقررات قرنطینه، به قصد تفریح از خانه خارج شده و نیروهای پلیس مجبور به برخورد با آن‌ها می‌شوند.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس که از هفته گذشته به ‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود، امروز (یکشنبه) به سکونت‌گاه نخست وزیری در خیابان «داونینگ» لندن بازگشت.

او در پیامی ویدئویی در حساب توئیتری خود گفت: «از همه مردم بریتانیا به‌خاطر تلاش‌ها و فداکاری‌هایی که انجام داده‌اند و انجام می‌دهند متشکرم».

جانسون گفت: «می‌توانم تصور کنم پیروی از قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی چقدر دشوار  است. از شما متشکرم زیرا میلیون‌ها نفر در سراسر کشور کار درست را انجام می‌دهند. ثمره آن پیشرفت ما در مبارزه ملی علیه ویروس کرونا است».

وی افزود: «ما فهمیدیم و تصمیم گرفتیم در کنار هم از خدمات ملی سلامت محافظت کنیم زیرا اگر ظرفیت آن لبریز می‌شد، نمی‌توانستیم [این بیماری را] شکست دهیم. در طول هفت روز گذشته فشاری که بر کادر درمانی وارد شده است شاهد بودم. شجاعت آن‌ها قابل ستایش بود».

جانسون به طور ویژه از دو پرستار دارای سابقه مهاجرتی که تمام مدت در بخش مراقبت‌های ویژه در کنار وی حضور داشتند تشکر کرد.

جانسون تا پیش از شیوع ویروس کرونا همواره درخصوص تجهیز خدمات ملی سلامت به دادن وعده بسنده می‌کرد و دولت او سیاستی افراطی علیه مهاجران داشت.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند