شبه نظامیان کُرد سوریه در بیانیه ای از تلفات جانی و تجهیزاتی ارتش ترکیه در حمله نیروهای آن به پایگاه ترکیه در شمال استان حلب خبر دادند.

پایگاه خبری مراسلون اعلام کرد نیروهای تحریر عفرین(آزادسازی عفرین) وابسته به شبه نظامیان کُرد در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها با انجام دو عملیات علیه پایگاه های استقرار نظامیان ترکیه و مزدوران آن در شمال استان حلب سه نظامی ترکیه را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کردند و سه خودروی نظامی آنها را هم منهدم کردند.

ارتش ترکیه جمعه گذشته نیروهای کُرد و ارتش سوریه را با ده‌ها موشک در مناطق تل رفعت، «الشیخ هلال»، اردوگاه روستای «کشتعار»، «کفرانطون»، «الارشادیه»، «مرعناز» و «المالکیه» هدف قرار دادند.

در همین ارتباط، یک مقام نیروهای دموکراتیک سوریه گزارش کرد که روسیه طبق تمایل این گروه ده‌ها دستگاه خودروی زرهی و نفربر را برای مقابله با عملیات احتمالی ترکیه در استان حلب به شرق این منطقه فرستاده است.

عملیات نظامی ترکیه در عفرین در شمال استان حلب سوریه تحت عنوان عملیات شاخه زیتون در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ توسط ارتش ترکیه صورت گرفت. این عملیات تهاجمی علیه مواضع چندین گروه کُرد در اطراف شهر عفرین انجام شد.

در پنجاه و هشتمین روز از عملیات، ارتش ترکیه به همراه گروه شبه نظامی ارتش آزاد سوریه در تاریخ ۱۸ مارس مرکز شهر عفرین را اشغال کردند و هزاران نفر را آواره کردند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند