جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا در آستانه پایان یافتن دوران قرنطینه سراسری در این کشور اعلام کرد تدابیر سخت گیرانه و محدودیت‌های شدید رفت‌وآمد در این کشور برای مهار کرونا به مدت ۳ هفته دیگر یعنی تا نیمه اردیبهشت ماه آینده تمدید شده است.

نخست‌وزیر ایتالیا گفت: «با توجه به بحران کرونا در کشورمان اگر ما کار را نیمه راه رها کنیم، همانطوریکه کارشناسان بهداشت به ما هشدار داده اند تمام دستاورد‌های این مدت در مقابله با این ویروس را از دست خواهیم داد و در کنار افزایش شمار قربانیان، مجبور خواهیم شد تدابیر سخت گیرانه تری را اتخاذ کنیم.»

جوزپه کونته همچنین با تصمیم هفته گذشته وزیران دارایی اتحادیه اروپا برای کمک مالی به کشور‌های بحران زده ناشی از ویروس کرونا از طریق مکانیسم موسوم به «ساز و کار ثبات مالی اروپا»، مخالفت کرد.

نخست‌وزیر ایتالیا بار دیگر خواستار جایگزین کردن این طرح با تحقق اجرای وامی با عنوان اوراق قرضه اروپا ویژه کرونا شد و بر ضرورت آن تاکید کرد.

وی گفت: «ایتالیا در نشست اتی شورای اروپا برای دریافت اوراق قرضه اروپایی مبارزه خواهد کرد چرا که ساز و کار ثبات مالی، برای مقابله با بحران کرونا و چالشی که با ان روبرو هستیم، ابزاری ناکافی و نامناسب است.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند