یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره لغو اجرای طرح ترافیک از روز آینده در کشور اظهار داشت: طرح ترافیک از فردا در تهران اجرا نمی‌شود ولی از آنجایی که هنوز مصوبه‌ای از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا به شهرداری ابلاغ نشده مشخص نیست که تا چه زمانی لغو طرح ترافیک ادامه داشته باشد.

وی افزود: احتمال دارد لغو طرح ترافیک تا پایان فروردین مدنظر قرار گرفته باشد که پس از آن بسته به شرایط کرونا تصمیم جدیدی اتخاذ می‌شود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به اینکه آیا ممکن است لغو طرح ترافیک تا پاییز و زمستان ادامه داشته باشد، گفت: ما خوشبین هستیم که بیماری کرونا شکست داده شود و مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود ولی باید در نظر داشت که در صورت ادامه دار شدن این بیماری و متوقف نشدن روند شیوع آن، ضرر مالی برای ما اصلاً اهمیت ندارد و معیار سلامت مردم است.

حجت در مورد درآمد حاصل از طرح ترافیک گفت: اگر یک ماه به صورت کامل طرح ترافیک در پایتخت اجرا نشود  ۳۵ میلیارد تومان ضرر و خسارت مالی به همراه دارد و پیش از این درآمد حاصل از طرح ترافیک برای موضوعاتی همچون خط کشی معابر و توسعه اختصاص می‌یابد و اگر لغو طرح ترافیک ادامه داشته باشد کمک دولت در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد : البته دولت سالهاست که یارانه بلیت مترو را هم پرداخت نکرده و خیلی به کمک‌های دولت امیدوار نیستیم.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند