به گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در جلسه کابینه که در ساعات اولیه صبح جمعه برگزار شد آریه درعی وزیر کشور کنترل خود را از دست داده و با صدای بلند گفت که توصیه‌های وزارت بهداشت جدی نیست و ناعادلانه در مورد محله‌های ارتدوکس‌ّهای افراطی تصمیم گیری شده است. 

وی که عضو حزب ارتدوکس افراطی شاس است ، عقیده دارد که وزارت بهداشت برای اعمال محدودیت بر جوامع حریدی عجولانه تصمیم گرفته است.

طبق این گزاش، نتانیاهو از طغیان خشم متحد قدیمی خود متعجب و خشمگین شد و به خاطر اتهامات به شدت از کوره در رفت و گفت که وی فقط طبق ملاحظات بهداشتی عمل کرده است. 

در این گزارش آمده است: در نهایت درخواست‌های درعی پذیرفته و به وزارت بهداشت ابلاغ شد تا آمار دقیقی از مبتلایان ارائه کند که برای اعمال محدودیت برای یک منطقه یا شهر خاص مورد استفاده قرار گیرد. 

طبق گزارش یاد شده، موشه لیون شهردار اورشلیم (قدس) هم نسبت به توصیه‌های وزارت بهداشت در مورد نگهداری ساکنان در قسمت‌های مخصوص شهر خود اعتراض کرده است.

براساس گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، یعکوو لیتزمن وزیر بهداشت نیز در جریان جلسه کابینه نظر منفی خود را نسبت به قرنطینه شهر بنی براک اعلام کرد.

لیتزمن که پیشتر به خاطر کرونا قرنطینه شده بود ، گزارش‌ها در مورد دخالت خود در ارائه توصیه‌های وزرات متبوع برای قرنطینه سفت و سخت تا پایان تعطیلات عید پسح در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) را رد کرده است. 

محله‌های مذهبی فلسطین اشغالی از جمله بنی براک و اورشلیم (قدس) از شایع ترین مراکز شیوع ویروس کرونا است و بیشترین افراد فوتی به خاطر کرونا در فلسطین  اشغالی از میان ارتدوکس‌های افراطی هستند.

این افراد بدون رعایت موازین بهداشتی به اعمال مذهبی خود به صورت جمعی ادامه داده و به همین خاطر بیشترین مرگ و میر در فلسطین اشغالی در میان آنهاست.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند