رویترز گزارش داد، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا روز جمعه قرنطینه سراسری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تا ۳ ماه می تمدید کرده است.

وی در این باره گفت: تنها برخی از کسب و کارها و فروشگاه های معدود اجازه فعالیت مجدد از هفته آینده را خواهند داشت.

دولت ایتالیا از ۹ مارس تدابیر محدودکننده زیادی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اجرا کرده و این قوانین تا روز دوشنبه هفته جاری معتبر بود.

نخست وزیر ایتالیا در کنفرانس خبری گفت: این سخت است ولی تصمیم لازم و ضروری است که من همه مسئولیت سیاسی آن را بر عهده می گیرم.

وی افزود: کارخانه هایی که به خاطر قرنطینه سراسری تعطیل شدند، فعلا نمی توانند فعالیت خود را از سربگیرند.

این در حالی است که مدیران ارشد صنعتی ایتالیا پیش از این نسبت به وقوع فاجعه اقتصادی هشدار داده‌اند.

با این حال نخست وزیر ایتالیا گفته است که شرایط مربوط به بحران ویروس کرونا را به صورت روزانه زیر نظر دارد و در صورت تغییر شرایط، تصمیمات جدیدی را اتخاذ خواهد کرد.

از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایتالیا از ۲۱ فوریه تاکنون بیش از ۱۹ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. ایتالیا بالاترین میزان تلفات ناشی از این ویروس را در جهان ثبت کرده است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از طرح نجات اقتصادی و مالی منطقه یورو، گفت : بسته‌ای که روز پنجشنبه بر سر آن توافق شده، چیزی فراتر از یک پیشنهاد نیست و اگر این توافق به شکل فعلی حفظ شود، آن را امضا نخواهم کرد.

نخست وزیر ایتالیا افزود : در نشست شورای اروپایی چیزی را امضا نخواهم کرد، تا وقتی که تدابیر و سیاست‌های کافی برای مقابله با چالشی که با آن روبرو هستیم، اتخاذ شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند