سی‌ان‌بی‌سی گزارش داد، اجلاس وزیران انرژی جی ۲۰ بدون نتیجه‌ای مشخص به پایان رسید و به این ترتیب، سرانجام توافق تاریخی کاهش تولید نفت اوپک پلاس نامعلوم باقی ماند.

وزیران انرژی گروه جی ۲۰ روز جمعه توافق کردند که تثبیت بازارهای نفت لازم است، اما نتوانستند در مورد اعداد و ارقام تولید نفت مذاکره کرده و به نتیجه برسند.

در بیانیه پایانی که برای خبرنگاران منتشر شد اعلام شده است: برای تقویت ریکاوری اقتصاد جهان و حفاظت از بازارهای انرژی ما به همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک پاسخ واحد در سیاست‌گذاری‌های خود پایبند هستیم. ما پایبندی برخی از تولیدکنندگان بزرگ برای تثبیت بازار را تأیید می‌کنیم. ما بر اهمیت همکاری بین‌المللی برای تضمین مقاومت بازارهای انرژی تاکید داریم.

دیدار وزیران انرژی جی ۲۰ یک روز پس از اجلاس اوپک پلاس انجام شد که در آن در مورد کاهش روزانه ۱۰ میلیون بشکه‌ای نفت توافق شد. این اجلاس ۹ ساعت به طول انجامید و تا نیمه شب پنج‌شنبه ادامه داشت. البته مکزیک با سهمیه کاهش تولیدی که برای این کشور تعیین شده بود موافقت نکرد تا وضعیت این توافق تأیید نشده باقی بماند.

روز جمعه رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در تلاش برای همراه کردن مکزیک اعلام کرد که آمریکا هم تولید نفت خود را خواهد کاست و بخشی از کاهش تولید مکزیک را به عهده خواهد گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند