ظهور لیونل مسی و درخشش او با افول رونالدینیو همراه شد. در فصل آخر حضور در بارسلونا او دیگر قادر به تکرار درخشش سابق نبود و لیونل سی تبدیل به ستاره اصلی ترتکیب بلوگرانا شده بود. الکساندر گلب، هافبک بلاروس و سابق بارسلونا مدعی شد در فصل آخر رونالدینیو و دکو مست و بعد از استعمال مشروبات الکلی در تمرینات بارسا حاضر می شدند.

بارسلونا که از رفتارهای این دو بازیکن به ستوه آمده بود تصمیم به فروش آنها گرفت و در نهایت با ورود پپ گواردیولا، رونالدینیو و دکو در سال 2008 از بارسا جدا شدند تا دوران افت این ستاره محبوب برزیلی از همینجا آغاز شود.

علیرغم استقبال شدید هواداران میلان و حتی کسب یک اسکودتو با لباس روسونری، رونالدینیو در سری آ هرگز تبدیل به بازیکن سابق نشد و با به ثمر رساندن 26 گل در 95 باز از جمله تک گل پیروزی در دربی دلامدونینا مقابل اینتر، دوران معمولی حضور او در سن سیرو نیز در سال 2011 به اتمام رسید.

رونالدینیو در ایتالیا بازی های زیادی را از روی نیمکت تماشا کرد و جام جهانی 2010 را نیز از دست داد تا دوران درخشش در ترکیب تیم ملی برزیل نیز برای او زودتر از حد تصور به اتمام برسد.

علیرغم داشتن پیشنهاد خوب از بلکبرن در سن 30 سالگی، رونالدینیو برای تفریح بیشتر در این سن و خیلی زود به برزیل بازگشته و با فلامینگو به توافق رسید. بلکبرن در آن مطع قصد داشت با جذب همزمان رونالدینیو و دوید بکام تبدیل به تیمی خبرساز و محبوب در سراسر جهان شود، اما ستاره برزیلی ترجیح داد زودتر از حد انتظار دوباره به کشورش بازگردد.

علیرغم هت تریک در جریان برتری 4-5 در مقابل سانتوس، عدم پرداخت به موقع دستمزد باعث قطع همکاری زودهنگام ستاره برزیلی با فلامینگو شده و دوران پرحاشیه او ادامه یافت.

اتلتیکو مینیه رو، مقصد بعدی رونالدینیو بود و او موفق شد طی دو فصل حضور در این تیم سه عنوان کسب کند. انتقال به مکزیک در ادامه بازگشت به برزیل باعث شد خداحافظی رونالدینیو در سال 2015 و در سن 35 سالگی، فرسنگ ها دورتر از شرایط مورد انتظار برای یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال رقم بخورد.

اما روزهای تلخ تری نیز در انتظار رونالدینیو بود. پس از احداث ساختمان منطقه حفاظت شده بدون مجوز در سال 2015 ، گذرنامه رونالدبنیو توسط مقامات برزیلی مصادره شده و او با جریمه حدود 1.5 میلیون پوندی مواجه شد. در ادامه رونالدینیو به دلیل غیرقانونی ساخت اسکله در دریاچه مقابل خانه اش در شهر پورتو آلگره دوباره جریمه شد.

در ادامه اخباری در مورد ورشکستگی مالی او و وجود تنها 5 پوند در حساب بانکس اش نیز منتشر شد. اما انتشار خبری در رسانه های محلی مبنی بر اینکه او همزمان قصد ازدواج با دو نفر را دارد، خشم عمومی را نسبت به رونالدینیو افزایش داد. حمایت از بولسونارو، رئیس جمهور جنجالی برزیل وجهه او در بین انظار عمومی را بدتر از گذشته کرد و یک ماه قبل نیز خبر بازداشت او به دلیل ورود با اسپورت غیرقانونی به پاراگوئه و انتقال به زندان منتشر شد.

در ابتدای هزاره جدید و با ظور ستاره ای به نام رونالدینیو، بسیاری علاقمند به هواداری از تیم ملی برزیل و باشگاه بارسلونا شدند، اما زندانی شدن و جریمه های متوالی تلخ ترین سرنوشتی بود که امکان داشت برای یکی از بهترین ستاره های تاریخ فوتبال در نظر گرفت.

در ادامه برخی از ماندگارترین تصاویر این ستاره برزیلی را مرور می کنیم؛

بسیاری این صحنه را آغاز دوران صدارت بارسلونا در هزاره جدید می دانند. ژاوی روی پای فوق العاده و چیپ رونالدینیو دروازه رئال مادرید را در سال ۲۰۰۳ باز کرد و بارسا در برنابئو پیروز شد.

ضربه آرام و جادویی رونالدینیو به گوشه دروازه چلسی، یکی از به یادماندنی ترین گل های تاریخ لیگ قهرمانان است؛ آنهم در شبی که بارسلونا به تلخی با لیگ قهرمانان وداع کرد.

آن شب رونالدینیو هر چه خواست در برنابئو انجام داد. دبل فوق العاده ستاره برزیلی در زمین رئال مادرید باعث شد هواداران رقیب ایستاده او را تشویق کنند.

 

رونالدینیو دو بار در لباس بارسلونا عنوان مرد سال فوتبال جهان را کسب کرده و به یکی از پرافتخارترین ها از این حیث بدیل شد.

حسرت ۱۳ ساله بارسلونا برای فتح لیگ قهرمانان با درخشش رونالدینیو در سال ۲۰۰۶ و پیروزی مقابل آرسنال در فینال به پایان رسید.

آخرین چشمه ها از جادوی ستاره برزیلی؛ رونالدینیو اینگونه و به زیبایی دروازه ویارئال را در نوکمپ باز کرد.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند