بر اساس این آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، ایتالیا با بیش از ۱۸ هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا و اسپانیا در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بین قاره‌های جهان نیز بیشترین موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تاکنون بالغ بر ۶۰ هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود ۱.۵۵ میلیون نفر اعلام کرده است که بیش از ۷۷ درصد از مبتلایان ساکن آمریکا یا کشورهای اروپایی هستند. آمریکا با ثبت حدود ۴۴۰هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون بالغ بر ۳۴۰ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از ۱.۱ میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌۱۹»که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از ۲۰۰ کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند