به گزارش وبگاه انصارالله، جنگنده‌های ائتلاف سعودی در همان دقایق اولیه آغاز اجرای آتش‌بس در یمن، چندین منطقه مختلف یمن را بمباران کرد.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی-آمریکایی بامداد پنجشنبه همزمان با آغاز اجرای آتش بس یکجانبه، چهار بار به منطقه «الملاحیط» شهرستان الظاهر در استان صعده واقع در شمال یمن حمله هوایی کرد.

منابع خبری یمن گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی بامداد امروز همچنین چهار بار منطقه «وادی جاره» در جازان واقع در جنوب عربستان را بمباران کردند.

 ائتلاف سعودی لحظاتی پس از آغاز اجرای آتش بس در یمن، دو بار نیز شهرستان «سفیان» در استان عمران واقع در شمال غرب صنعا را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

همزمان، جنگنده‌های ائتلاف عربی تحت فرماندهی عربستان سعودی در سه نوبت به شهرستان «ناطع» در استان البیضاء واقع در مرکز یمن حمله کردند.

ائتلاف متجاوز همچنین شمال شرق منطقه «حیس» در استان الحدیده واقع در غرب یمن را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار داد.

ائتلاف سعودی چهارشنبه شب به صورت یکجانبه در یمن اعلام آتش بس کرد و گفت که این آتش بس از روز پنجشنبه به مدت دو هفته ادامه دارد و قابل تمدید است.

«محمد البخیتی» عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین اعلام کرد که عربستان سعودی بارها اعلام آتش بس در یمن کرده است، اما هر بار آن را نقض کرده است.

البخیتی تاکید کرد که عربستان سعودی از داستان کرونا به عنوان فرصتی برای اعلام آتش بس و خروج آبرومندانه از جنگ یمن استفاده کرده است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند