در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، شاخص بورس ۴۹ هزار و ۴۳۳ واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) با عدد ۵۴۷ هزار و ۶۶۱ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۲۰ فروردین ماه) به عدد ۵۹۷ هزار و ۹۴ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۷۰۵ هزار و ۶۶۱ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۷۷۱ هزار و ۸۵۶ واحد رسید و افزایش ۶۶ هزار و ۱۹۵ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۱۹۵ هزار و ۲۰۴ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۲۱۳ هزار و ۷۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۱۲۹ هزار و ۷۸۰ واحد به عدد ۱۴۲ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بازار سرمایه نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت بانک‌ها، شیمیایی، فرآورده های نفتی، بیمه و بازنشسته، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی‌های غیرفلزی،  کانی‌های فلزی، فلزات اساسی، چند رشته ای صنعتی، رایانه، سیمان با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

هفته‌ ای که گذشت بانک‌ها و موسسات اعتباری، فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، شیمیایی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، مواد دارویی، سیمان، آهک و گچ، کانه های فلزی، سرمایه‌گذاری‌ها، حمل و نقل، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

همچنین شیمیایی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، مواد دارویی، سیمان، آهک و گچ، بیمه و بازنشستگی، کانه‌های فلزی، سرمایه گذاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، انبوه سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه گری‌های مالی و پولی، محصولات کاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند