به گزارش روزنامه "دی ولت" آلمان، کمیسیون اتحادیه اروپا در نامه‌ای به تولید کنندگان دارو زنگ خطر را به صدا در آورده و اعلام کرد که ظرف چند روز آینده بیمارستان ها با کمبود دارو برای بیماران کرونایی سخت مواجه خواهند شد.

بر این اساس در کلینیک های آلمان داروهایی که برای درمان بیماران سخت کرونایی نیاز است مانند تسکین دهنده ها، بی حس کننده ها، داروهای احیا، شل کننده های عضلانی و آنتی بیوتیک ها کم می شود.

روزنامه "دی ولت" آلمان این خبر را با استناد به نامه کمیسیون اروپایی به تولید کنندگان داروهای مربوطه منتشر کرده است.

"استلا کیریاکیدس"، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا در یک نامه مربوط به روز جمعه به چندین انجمن اروپایی فعال در صنعت داروسازی این را یک فوریت شدید دانست که از شرکت های عضو خود افزایش تولید این داروها را بخواهند.

چندین کشور عضو اتحادیه اروپا در روزهای اخیر به آژانس دارویی اروپا EMA خبر داده بودند که تنها به مدت یک هفته دیگر ذخیره این داروهای حیاتی را در اختیار دارند.

"استلا کیریاکیدس"، در این نامه اعلام کرد که اولویت سریع برای افزایش تولید این داروها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: ما به شما و احساس مسئولیت و همبستگی‌تان تکیه می کنیم تا اطمینان حاصل شود که بیماران اروپایی به داروهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا می کنند.

به طور کلی کلینیک ها به آژانس داروهای اتحادیه اروپا خبر داده اند که ۴۷ داروی مهم در بخش مراقبت های ویژه کم یاب می شود.

بیماران سخت کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه به حدود ۵۰ داروی مختلف نیاز دارند.

نامه کمیسیون اروپایی نشان می‌دهد که کلینیک ها در برخی کشورهای اروپایی از ابزار لازم برای معالجه بیماران سخت کرونایی برخوردار نیستند که از جمله این کشورها اسپانیا، فرانسه، سوئد، فنلاند و اتریش هستند.

بر اساس این گزارش این کمبودها در برخی کلینیک ها منجر به استفاده از داروهای جایگزین شده که قوی تر بوده و عوارض جانبی دارند. این داروهای جایگزین می تواند کیفیت درمان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند