با شیوع کرونا وضعیت ناوگان حمل و نقل دچار چالشی جدی شد به گونه‌ای که در کنار دغدغه‌های شهروندان برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی کارکنان این ناوگان نیز به گونه‌ای در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفتند.

هرچند مدیران شهری اعلام کردند که در کنار ضد عفونی چند نوبته ناوگان حمل و نقل عمومی تمام اقلام بهداشتی مورد نیاز کارکنان از جمله ماسک و دستکش را در کنار تمام محدودیت‌ها در اختیار کارکنان این ناوگان قرار می‌دهند، اما باز هم آمار‌ها نشان میدهد که تعدادی از پرسنل ناوگان حمل و نقل عمومی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

شرکت بهره برداری مترو سهم به سزایی در جا به جایی مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی در پایتخت دارند.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد مجموع افراد مشکوک و کرونا مثبت در شرکت بهره برداری مترو تا تاریخ ۸ فروردین ماه ۵۰ نفر بود که از این آمار تعداد ۳۰ نفر آن‌ها پس از آزمایش کرونا مثبت بودند.

بیشتر بخوانید: تدوین شیوه نامه استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی در روزهای کرونایی 

از تعداد ۳۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در شرکت بهره برداری مترو تعداد ۲۶ نفر آن‌ها از پرسنل (۸۷ درصد)، ۳ نفر از آن‌ها پلیس مترو (۱۰ درصد) و ا نفر آن‌ها از پرسنل پیمانکاران بودند.

یکی از نکات قابل تامل در آمار احصا شده خط ۱ مترو (تجریش-کهریزک) با تعداد ۹ مبتلا به ویروس کرونا دارای بیشترین و خط ۴ و ۷ مترو با یک نفر مبتلا را در بین خطوط مترو دارند.

در ادامه آمار، در ساختمان شرکت بهره برداری مترو (کالج) ۲ مبتلا، در خط ۵ مترو (گلشهر- صادقیه) ۵ مبتلا ،خط ۲ (فرهنگسرا-صادقیه) و خط ۳ (قائم – آزادگان) ۶ مبتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

با نگاهی به روند ابتلا و شیب آن مشاهده می‌شود که از تاریخ یکم اسفند ماه (زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در کشور) تا تاریخ ششم این ماه هیچ کرونا مثبتی در شرکت بهره برداری مترو گزارش نشد و شروع کرونا در مترو با ابتلاء اولین نفر در تاریخ هفتم اسفند ماه آغاز شد و شیب صعودی تا تاریخ ۴ فروردین ماه آمار نهایی مبتلایان به ویروس کرونا به ۳۰ نفر رسید.

از تعداد ۳۰ مبتلا به ویروس کرونا تا تاریخ ۸ فروردین ماه تعداد ۲۱ نفر آن‌ها در منزل (۷۰ درصد) و ۹ نفر دیگر (۳۰ درصد) در بیمارستان بستری شدند.

به گفته مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران اساس کار شهرداری از اعلام رسمی شیوع کرونا در پایتخت بنای کار خود را اطلاع رسانی شفاف در این حوزه خبر رسانی اعلام کردند و حال باید منتظر ماند و دید آیا شکل اطلاع رسانی مدیران شرکت بهره برداری مترو شفاف‌تر خواهد شد یا خیر.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند