صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: سامانه بارشی که از شمال غرب وارد کشور شده است، تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور فعال است.

وی ادامه داد: امروز در شمال غرب و غرب کشور، غرب سواحل خزر و هم چنین در اواخر وقت امروز در غرب دامنه‌های البرز مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت و گاهی رعد و برق داریم که در ارتفاعات بارش برف و مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز سه شنبه 19 فروردین این سامانه بارشی تقویت می‌شود و به تدریج کل نیمه غربی کشور و شمال شرق را‌‌‌ در بر خواهد گرفت و موجب بارش‌های تقریبا شدید، وزش باد شدید و رعد و برق در سواحل غربی و مرکزی خزر و دامنه البرز مرکزی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 20 و 21 فروردین ماه، هم چنین جمعه 22 فررودین این سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب شرق فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان فعال است.

وی افزود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در سواحل خزر، دامنه‌های البرز، شمال غرب و شمال شرق کشور 6 تا 12 درجه کاهش می‌یابد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا اهواز با بیشینه دمای 36 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان تهران قسمتی ابری و دید افقی در پایتخت بیش از 10 کیلومتر است، هم چنین امروز جهت باد در تهران جنوبی و سرعت آن 11 کیلومتر بر ساعت است و نم نسبی 36 درجه محاسبه شده است.

وی افزود: آسمان تهران فردا ابری همراه با بارش باران و در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود. هم چنین فردا شب در تهران آسمان نیمه ابری گاهی رگبار باران با احتمال وزش باد شدید خواهد بود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 15 و 7 درجه خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند