سید حسین نقوی حسینی،  با اشاره به برگزاری جلسات علنی مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری گفت: من از جمله نمایندگانی هستم که در طول ۱۲ سال دوره نمایندگی‌ام کمترین غیبت را داشته و بدون تاخیر در جلسات حضور داشتم اما برگزاری جلسات در شرایط شیوع ویروس کرونا را خطرناک می‌دانم و تعجب می‌کنم که چرا کرونا و راه مقابله با آن را جدی گرفته نمی شود؟

وی افزود: الان باید کشور قرنطینه کامل شود نه اینکه مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانون‌گذار کشور که باید بر روی اجرای دستورات بهداشتی همچون پرهیز از تشکیل اجتماعات، میتینگ‌ها و جلسات تاکید داشته باشد، خود اقدام به برگزاری جلسه‌ای با دعوت از ۲۹۰ نماینده از استان های مختلف کند. نمایندگانی که هر کدام با مردم برخورد داشته و بعد از جلسات مجلس هم برخورد خواهد داشت.

نماینده ورامین با بیان اینکه «جلسه علنی مجلس کانون تجمع ویروس کرونا است» گفت: در شرایطی که موارد بسیاری از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده که هیچ علامتی نداشتند هیات رییسه می‌خواهد ۲۹۰ نماینده را در یک محل جمع کند. فقط همین تعداد هم نیست با تشکیل جلسات مجلس باید ۲۰۰۰ نفر اعم از نیروی حفاظت، کارشناسان، مدیران و کارمندان در ساختمان جمع شوند. به نظر می‌رسد این جلسه تحت تأثیر برخوردهای پوپولیستی در رسانه‌ها برگزار می‌شود مبنی بر اینکه چرا جلسات مجلس تشکیل نمی شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر صندلی های مجلس ثابت و با فاصله کم است و نمایندگان مجبورند با فاصله کم کنار همدیگر بنشیند این یعنی تشکیل جلسات مجلس کاری خطرناک و خلاف همه مقررات بهداشتی و درمانی و دستورالعمل ها برای کنترل و ویروس کرونا است و نمی دانم چرا هیات رییسه چنین تصمیم غلطی را گرفته است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: سوال این است آیا زیرساخت های فضای مجازی کشور اجازه نمی‌دهد جلسات مجلس شورای اسلامی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود؟ اگر چنین امکانی وجود ندارد باید در وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی را گل گرفت. آن هم در شرایطی که کلاس های درس در کشورهای همسایه به راحتی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شده و قوه مقننه چنین امکانی ندارد.

این عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس در پایان اظهار کرد: این وضعیت در برگزاری کلاس های مجازی مدارس هم حاکم است. وزارت آموزش و پرورش بیانیه داد که قرار است کلاس‌ها به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود اما بعد از یک هفته اعلام کرد این امکان به دلایل امنیتی فراهم نیست. باید از خود بپرسیم دنیا کجاست و ما کجا قرار داریم. در دنیا کلاس‌ها به راحتی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود اما ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم حال اینکه به برنامه‌نویسی خاصی هم احتیاج ندارد، برنامه آن موجود بوده و فقط باید از آن استفاده کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند