در شرایطی که در حساس ترین مقطع فصول فوتبال در اروپا قرار داشتیم، به یکباره شیوع ویروس کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد و شاید این تعطیلی توفیقی احباری برای کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۵ ساله و گلزن یوونتوس بود تا برای ماه های آتی از آمادگی کامل برخوردار باشد.

مهاجم پرتغالی یوونتوس یکی از معدود بازیکنانی است که بیش از ۱۰۰۰ بازی در عرصه حرفه ای انجام داده و تنها در دو فصل از این ۱۷ فصل در حداقل ۴۰ مسابقه به میدان نرفته است. در واقع با در نظر گرفتن روزهای حضور در فوتبال پرتغال، رونالدو ۸۱۰۱۱ دقیقه بازی کرده که رقمی باورنکردنی و شگفت انگیز به شمار می آید.

رونالدو از زمان مصدومیت زانو در سال ۲۰۰۸ در لباس منچستریونایتد، تنها ۴۴ مسابقه را به این دلیل از دست داده و مجموعا با احتساب محرومیت ها در ۶۴ مسابقه غایب بوده است. البته آمادگی فیزیکی رونالدو نقش بسیار مهمی در این طول عمر داشته است و در حال حاضر و به دلیل بیماری همه گیر و جهانی کرونا، او طولانی ترین استراحت دوره ای حرفه ای اش را پشت سر می گذارد.

حالا کریستیانو رونالدو می تواند در صورت ادامه فصل در ماه های آتی، با آمادگی کامل در ترکیب یوونتوس قرار گرفته و با توجه به تعویق رقابت های یورو ۲۰۲۰، از تمام انرژی خود برای تعبیر رویای یوونتوس و فتح لیگ قهرمانان اروپا بعد از دو دهه بهره گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند